ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Одесі проходить зустріч представників прикордонних відомств країн Чорноморсько-Балтійського регіону

Учасники конференції обговорять важливість і пріоритетність подальшого співробітництва в охороні кордону
Depo.
28 квітня 2016 14:37
ФОТО: depo.ua
В Одесі проходить зустріч представників прикордонних відомств країн Чорноморсько-Балтійського регіону
В Одесі проходить зустріч представників прикордонних відомств країн Чорноморсько-Балтійського регіону

28 квітня в Одесі проходить Конференція прикордонних відомств країн Чорноморсько-Балтійського регіону. В ній беруть участь представники прикордонних відомств України, Туреччини, Болгарії, Грузії, Румунії, Молдови, Польщі та Латвії, пише Depo.Одеса.

Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

На заході також присутні представники таких європейських інституцій та місій як FRONTEX, EUAM, EUBAM і МОМ в Україні.

Під час Конференції прикордонних відомств учасники обговорять пріоритетні напрямки співробітництва щодо унеможливлення неконтрольованого поширення міграційної кризи на східний кордон ЄС, а також оцінять можливі ризики виникнення нових каналів незаконної міграції, особливо з використанням басейну Чорного моря.

Наявність в Чорноморському регіоні й поблизу нього кризових зон збройних конфліктів та їх періодична ескалація обумовлює посилення загроз в тому числі й у прикордонній сфері. Це, зокрема, безпека транспортних морських шляхів, незаконний обіг зброї та контрабанда товарів, міжнародний тероризм та транскордонний наркотрафік.

Минулого року в портах України в трьох випадках затримано понад 700 кілограмів героїну, що прибули морським шляхом з країн Південно-Західної Азії та були приховані серед вантажів.

Одним з питань, які також будуть підняті під час Конференції, є проблема незаконного промислу біоресурсів у Чорному морі. Тільки упродовж останніх двох місяців неодноразово фіксувався браконьєрський вилов камбали-калкана в українській та румунській частинах економзони. Наприкінці березня Морською охороною Держприкордонслужби України було затримано одне з таких суден-порушників.

Учасники конференції обговорять важливість і пріоритетність подальшого співробітництва в охороні кордону з метою ефективної протидії традиційним та новим формам протиправної діяльності. Адже лише спільний безпековий простір і колективні гарантії здатні забезпечити адекватну протидію організованій транскордонній злочинності та терористичній загрозі.

Також одним з питань стане розгляд практичного впровадження ключових принципів та інструментів інтегрованого управління кордонами, пошуку спільних механізмів аналізу ризиків, опрацювання підходів до оперативної координації дій та обміну інформації у Чорноморсько-балтійському форматі. Буде розглянуто можливість розширення географії спільних операцій під егідою ФРОНТЕКС в басейні Чорного моря та узгоджено нові підходи до обміну інформацією між країнами Чорноморського регіону.

Наприкінці конференції заплановано підписання Меморандуму про взаєморозуміння, яке фіксуватиме досягнуті домовленості та окреслюватиме пріоритетні напрями співробітництва країн Чорноморського та Балтійського регіонів, з подальшого розвитку принципів інтегрованого управління кордоном і забезпечення прикордонної безпеки.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса