UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Одесі померла відома лікар

Серце Людмили Прокопової перестало битися на 91-му році життя

В Одесі померла відома лікар…

В Одесі померла відома лікар-хірург Людмила Прокопова, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на департамент охорони здоров'я Одеської ОДА.

"Вона залишиться у пам’яті багатьох не лише як відомий вчений, кращий дитячий хірург, який врятував тисячі дитячих життів, а й як неперевершено добра й чуйна людина", - йдеться у некролозі. Через її руки і серце пройшли тисячі дітей - їм вона дарувала здоров'я, її любили тисячі студентів - їм вона віддавала свої знання, її поважали й нею захоплювалися колеги, бо вона ніколи не відмовляла у допомозі і завжди знаходила пораду для кожного, зазначається у повідомленні.

Прощання з Людмилою Прокоповою відбудеться у суботу, 16 березня, об 11:30 за адесою: вул. Балківська, 141.

Довідка. Людмила Прокопова народилася на Одещині у 1928 році. Бути хірургом вона мріяла з дитинства. У 1954 році закінчила Одеський медичний інститут ім. Пирогова. На педіатричному факультеті вона зробила вибір на користь хірургії, спеціальності, яка на той час вважалася суто чоловічою. Їй, випускниці з неординарним мисленням, випала неабияка честь – її запросили працювати на кафедру, якою завідував тоді професор М. Л. Дмитрієв.

Під керівництвом цього видатного вченого, доктора медичних наук, засновника дитячої хірургії в Одесі йшла Людмила Василівна до вершин майстерності дитячого хірурга-ортопеда, вбирала теорію, пропонувала свої наукові рішення. Весь її професійний шлях пов'язаний з цією кафедрою і її клінікою: старший лаборант - аспірант-асистент - доцент - професор - завідувач кафедри. Протягом восьми років, з 1983 року, вона була деканом педіатричного факультету.

Наукові дослідження Людмили Василівни та її учнів присвячені найактуальнішим питанням педіатричної хірургії - невідкладні стани, хірургічна інфекція, реконструктивно-відновна хірургія, кістково-пластичні втручання... З її участю написані монографії, присвячені цим проблемам, під її керівництвом захищені докторські і кандидатські дисертації, видано понад 300 наукових праць, отримано близька 20 авторських свідоцтва на винаходи.

Блискучий діагност, вдумливий хірург, Людмила Василівна завжди дбайливо, але твердо виховувала, ростила кадри фахівців дитячої хірургії та ортопедії. Хто слухав її лекції, працював на її практичних заняттях, не змінить головному принципу лікаря: "Не нашкодь".

Людмила Василівна стала першою жінкою-професором хірургії в СРСР, нагороджена "Знаком Пошани", медаллю "За доблесну працю", орденом "Дружби народі".

 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme