В Одесі показ німого кіно буде супроводжувати панк-кабаре “The Tiger Lillies”

В межах ювілейного 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю буде показано німецьку стрічку, класику німого кіно, "Кабінет доктора Каліґарі" Роберта Віне

Як повідомляє Depo.Одеса з посиланням на ОМКФ, спеціальний показ супроводжуватиме своїм виступом британське музичне тріо "The Tiger Lillies".

Подія відбудеться в Зеленому театрі 17 липня.

Прем'єра фільму "Кабінет доктора Каліґарі" режисера Роберта Віне відбулася в Берліні 1920 року. Саме ця стрічка поклала початок німецькому кіноекспресіонізму. Це перший фільм в історії кіно, де було зображено зміну людської свідомості. Сюжет стрічки побудований на містичних подіях, пов'язаних із приїздом до невеликого німецького містечка таємничого доктора Каліґарі. Сценарій фільму був задуманий Карлом Майером і Гансом Яновіцем як метафора безумства влади, яка піддає свій народ страшним лихам — малася на увазі, програна Німеччиною Перша світова війна. Крім того, в основу сценарію також покладені й особисті переживання сценаристів та їхній життєвий досвід.

"Музика прийшла до мене дуже легко, було чудово просто сидіти, дивитися цей блискучий фільм і писати музику до нього, дійсно дивовижно. Мені імпонує німе кіно, адже воно було насправді інтернаціональним середовищем, а зараз все вже зовсім не так - ти не можеш просто подивитись стрічку з іншої країни, адже дубляж може змінити все. Мені подобається також і характерний темний смак раннього кіно - я люблю дивитися на всіх цих привидів, вони виглядають як примари, а вони ж і є вже примарами" — зазначив лідер гурту "The Tiger Lillies" Мартін Жак, який працював над музикою до фільму "Кабінет доктора Каліґарі".

Нагадаємо, що ювілейний 10-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 12-го до 20-го липня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса