Дівчата-відмінниці і суцільне болото: На яку оцінку "напрацювали" міські депутати Одеси

Одеська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки традиційної атестації роботи депутатів міської ради

Оцінюючи діяльність депутатів за багатьма критеріями експерти дійшли висновку, що, не зважаючи на певні успіхи, більшість  обранців працює вкрай погано. Добрими результатами можуть похизуватися лише окремі з представників депутатського корпуску в Одеській міськраді. Depo.Одеса на основі звіту Одеської обласної організації Комітету виборців (КВУ) розповість, як працюють ті, кому одесити довірили вирішувати долю міста. 

У КВУ аналізували діяльність депутатів міськради за 20 критеріями. Експерти звертали увагу на якість розміщення інформації про депутата на офіційному сайті ради, оприлюднення повної та актуальної інформації про місце і час проведення прийому, здійснення регулярного особистого прийому виборців не рідше, ніж раз на місяць, дисципліну відвідування пленарних засідань сесій ради, постійних депутатських комісій ради, до складу яких входять депутати, своєчасне та прозоре подання декларації про статки, активність виступів протягом пленарних засідань сесій, подання депутатських запитів з актуальних питань розвитку громади тощо.

Сімка відмінників

Максимальну оцінку "5 балів" отримали сім депутатів: "опоблоківці" Оксана Гончарук, Олексій Єремиця, представник мерської фракції "Довіряй ділам" Олександр Іваницький, члени фракції "Самопоміч" Ольга Квасницька, Ганна Позднякова, Вадим Терещук та Лілія Леонідова з "Солідарності". 

У той же час шестеро депутатів отримали низьку оцінку "2 бали": Олександр Александрочкін, Петро Іонов, Вадим Іоргачов, Олексій Кісловський, Ілля Мозолєв та Тетяна Плаксій. 

Зірками 2018 року стали представник "Самопомочі" Ольга Квасницька та "довіряєвець" Олександр Іваницький, який активно піариться та, за даними Depo.Одеса, готується до виборів у Верховну Раду. Персональні оцінки цих двох народних обранців підвищилися до "5 балів". Це стало можливим завдяки  використанню механізму подання індивідуальних депутатських запитів та активного змістовного обговорення питань порядку денного сесій. 

Частині депутатів, які минулого року отримали оцінку "2 бали", вдалося покращити свої результати: оцінки діяльності Валентина Гапуніча, Сергія Голдакова та Ірини Куценко підвищились з 2 балів до чотирьох.

В той же час, минулорічний відмінник Едуард Стась із "Солідарності" "скотився" у "хорошисти". Йому не вдалося підтвердити проведення публічного звітування перед виборцями, також зменшилися показники відвідуваності сесійних засідань і загальний рівень двосторонньої комунікації з виборцями у мережі Facebook. 

Болото розширюється

Загалом, оцінка КВУ досить схвальна для депутатського корпусу міської ради, який працьює вже три роки. "Загальне покращення показників відбулося за рахунок підвищення персональних оцінок окремих депутатів. Так, частина депутатів актуалізували та надали більш повну інформацію про себе на депутатському порталі, в тому числі, дані щодо громадських приймалень. Також збільшилася кількість депутатів, які стали більш дисципліновано відвідувати засідання сесій та постійних комісій. Окремо варто зазначити, що порівнянно з минулим роком на 30% збільшилася кількість обранців, які оприлюднили свої звіти про депутатську діяльність", - йдеться у висновку КВУ.

Паралельно роботу депутатської роботи оцінювала ще й експертна група, до якої покликали головних редакторів ЗМІ Одеси, а також журналістів, що спеціалізуються на висвітленні діяльності міської ради, представників наукової спільноти, а також громадських активістів, діяльність яких пов'язана з взаємодією з депутатським корпусом ради. І у цьому випадку оцінка була значно більш жорстка. Так, максимальну оцінку "5 балів" від експертів отримали лише Ольга Квасніцька, Лілія Леонідова, Ганна Позднякова. Минулого року в цьому переліку не було Ольги Квасніцької. На рівні минулого року експерти оцінили діяльність депутатів, які отримали позитивну оцінку "4 бали": це "опоблоківці" Богдан Гіганов, Оксана Гончарук та Олексій Єремиця.

Лише трьом депутаткам міськради експерти від ЗМІ поставили високі оцінки / Фото: izbirkom.org.ua

 

У той самий час, експерти максимально низькою оцінкою в "1 бал" відзначили діяльність більшої кількості депутатів - 32, хоча ще минулого року кількість депутатів з такою характеристикою їх діяльності дорівнювала 30. Також збільшилася кількість депутатів, які отримали від експертів оцінку "2 бали": з 4 до 16. Посередню оцінку "3 бали" експерти поставили 10 депутатам.

Говоруни з "Опоблоку"

Протягом 2018 року серед міських депутатів покращився рівень інформування населення про графік прийому громадян та функціонування громадських приймалень. Проте досі залишається неоприлюдненою інформація про громадські приймальні у двох депутатів: Володимира Кірєєва та Олексія Кісловського. Ці обранці, а також Олександр Александрочкін протягом року не зустрічалися з виборцями своїх округів під час депутатських прийомів. 

В той же час, депутати стали гірше відувідувати сесії та постійні комісії. Так, у порівнянні з минулим роком, кількість депутатів, які відвідали виключно всі сесійні засідання, зменшилася з 37 до 26. Ще 33 депутати відвідали від 60 до 90% всіх пленарних засідань сесій. Менше половини засідань сесій у 2018 році відвідав тільки Віктор Наумчак. Щоправда, для нього і цей показник є прогресивним, адже у 2017 році він взагалі на сесії не ходив.

Тривожною залишається і тенденція мовчати на засіданнях ссесій. Так, 30 обранців, а це майже половина від всього складу депкорпусу, жодного разу не мали змістовного виступу. Тобто люди приходять у сесійну залу просто тиснути кнопки. Проте деякі з них роблять це не тільки за себе, а ще й за колег. У 2018 році за "кнопкодавством" були помічені Людмила Варавва, Олег Етнарович, Петро Іонов, Вадим Іоргачов, Андрій Кісловський, Микола Крикливий, Юрій Крук, Ірина Куценко, Дмитро Палпатін, Вадим Підгородинський, Тетяна Плаксій, Сергій Страшний.

Відео: Центр публічних розслідувань

 

А ось головними "говорунами" цього скликання є п'ятеро депутатів: виступають на кожній або практично на кожній сесії Богдан Гіганов, Олексій Горін, Олексій Єремиця, Олександр Орлов (усі –"Опоблок") та Ганна Позднякова з "Самопомочі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса