ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Одесі можуть провести дострокові вибори мера через порушення Трухановим Конституції

У проекті пропонується призначити позачергові вибори міського голови
Depo.
9 травня 2016 09:38
ФОТО: depo.ua
В Одесі можуть провести дострокові вибори мера через порушення Трухановим Конституції
В Одесі можуть провести дострокові вибори мера через порушення Трухановим Конституції

На офіційному сайті Верховної Ради України оприлюднено текст проекту постанови "Про призначення позачергових виборів міського голови", пише Depo.Одеса.

Текст відповідної постанови опублікований на сайті Верховної ради України.

Раніше проект був внесений народними депутатами Павлом Кішкарем і Віктором Кривенко, проте його текст не був опублікований.

Як сказано в проекті, пропонується достроково припинити повноваження міського голови Геннадія Труханова "в зв'язку з діями, що порушують Конституцію України і закони України, підривають основи місцевого самоврядування, що суперечать інтересам територіальної громади міста Одеси".

У проекті пропонується призначити позачергові вибори міського голови на останню неділю дев'яностоденного терміну з дня набрання чинності цією постановою.

Як сказано в пояснювальній записці, "в квітні 2016 року в ЗМІ була поширена інформація про те, що Труханов має подвійне громадянство, а саме: громадянство України і громадянство Російської Федерації. Відсутність будь-якої офіційної інформації з цього приводу обурило місцеву громаду, яка зібралася на мирний захід перед Одеською міською радою. В ніч з 25 на 26 квітня 2016 року невідомі знесли наметове містечко перед радою, тим самим перешкоджаючи мирному зібранню громадян".

Автори проекту постанови вважають, що, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження міського голови вважаються достроково припиненими у разі припинення його громадянства. У пункті 1 частини 1 статті 19 Закону України "Про громадянство України" передбачені підстави для втрати громадянства України, серед яких, зокрема, добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття. У зв'язку з цими подіями Верховна Рада України повинна розглянути питання призначення позачергових виборів міського голови.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса