ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Одесі фрески, які виявили під шпатлівкою, визнали історичною цінністю (ФОТО)

Витвори монументального живопису були зафарбовані ще за радянських часів
Depo.
23 січня 2017 11:51
ФОТО: depo.ua
В Одесі фрески, які виявили під шпатлівкою, визнали історичною цінністю (ФОТО)
В Одесі фрески, які виявили під шпатлівкою, визнали історичною цінністю (ФОТО)

Як передає Depo.Одеса, у прес-службі Одеської обласної ради повідомили, що директор музею сучасних мистецтв Семен Кантор підтвердив, що фрески, які було виявлено на стінах холу "Селянського банку", є історичною цінністю, а також підтримав думку колег-мистецтвознавців щодо необхідності визначення подальшої технології реставрації живопису.  

В Одесі фрески, які виявили під шпатлівкою, визнали історичною цінністю (ФОТО) - фото 1

"Безперечно ці фрески мають історичну цінність і повинні буди збережені, адже, як зазначили колеги, витворів монументального живопису 1920-1930-х років в Одесі більше не збереглося. Дані роботи учнів Михайла Бойчука необхідно включити до паспорту пам’ятки архітектури. А для визначення авторства потрібно звернутися до мистецтвознавця Тетяни Басанець – вона є найбільш обізнаним фахівцем у творчості "бойчукістів" в Одесі", – зазначив Семен Кантор.

В Одесі фрески, які виявили під шпатлівкою, визнали історичною цінністю (ФОТО) - фото 2

Крім того, ситуацію з фресками прокоментував і голова обласної ради Одещини.

""Селянському банку" більше ста років, витвори монументального живопису тут було зафарбовано ще за радянських часів. Фрески буде внесено до паспорту будівлі-пам’ятки архітектури. Завдяки фахівцям-мистецтвознавцям, які відгукнулися, встановлено історичну цінність та авторство цих художніх витворів. Після здійснення хіміко-технологічного аналізу буде визначено технологію їх реставрації", – повідомив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Нагадаємо, раніше на стіні однієї з будівель Одеси знайшли унікальні "ноги".

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса