В Одеcі не захотіли перетворювати схили на парк Бабеля
Журі архітектурного конкурсу не захотіло обирати переможця конкурсу про організацію парка Бабеля під бульваром Жванецького
Як повідомляє Depo.Одеса, про це на своїй сторінці у Facebook написав архітектор Володимир Мещеряков.
"Буде ще вона, ще одна безіменна зелена зона, без належного догляду і нагляду. Сьогодні розбили скло давно не працюючого ліфта в Грецькому парку, тому що його ніхто не взяв на баланс. А автори проекту не передбачили інший можливості потрапити в парк інвалідам", - зазначив він.
У проекті було вказано, що територія, що входить у межі конкурсу, в усі часи формування архітектурно-планувальної структури Одеси була однією з найбільш невпорядкованих і навіть небезпечних територій її історичного центру. Складний рельєф і крутий схил створюють великі труднощі для використання цієї території. Мещеряков вважає, що сформовані плоскі майданчики, які можна використовувати для розміщення архітектурних об'єктів.
Він також додав, що основним завданням і результатом свого проекту, парку Бабеля, архітектори бачили формування на складному рельєфі громадського простору з упорядкованою і привабливою зеленою зоною, з наданням їй рис одного з найвідоміших у світі одеських образів. "Таке рішення буде логічним продовженням перейменування Комсомольського бульвару у бульвар Михайла Жванецького, який також зробив неоціненний вклад у формування феномена під назвою Одеса. З ім'ям Ісаака Бабеля пов'язана ціла епоха розвитку Одеси в неоднозначний період 20-х років ХХ століття. Його ім'я і його "Одеські оповідання" завжди стоятимуть поряд з назвою нашого міста. В Одесі щорічно проводяться традиційні міжнародні заходи: Бабель-фест, Бабель клезмер фест, бабелевські дні. Ці та інші події відбуваються у місцях, які прямо не асоціюються з письменником і не мають відповідної системи візуальних зв'язків. Персонажі з творів Ісаака Бабеля давно стали візитною карткою Одеси в багатьох країнах світу. Безліч туристів приїжджають до нашого міста з метою побачити бабелевську Одесу", – зазначив він.
При формуванні об'ємно-просторових рішень у Babel park було б можливе розміщення відкритого амфітеатру-музею з навісом і сценою у візуальному зв'язку з пам'ятником Ісааку Бабелю, як варіант – зі згадуваною скульптурною композицією Ісааку Бабелю. Як елементи благоустрою могли б бути використані авторські тематичні скульптурні композиції за мотивами "Одеських оповідань".
Наявну невпорядковану верхню територію між Художнім музеєм і схилами автори пропонували використовувати для розміщення споруд Музею одеської кухні з однойменними постійно працюючими і охоронюваними підприємствами громадського харчування та арт-простору.
Нагадаємо, вчора стало відомо, що у Грецькому парку розбили скло на ліфті.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса