В Індійському океані з борта судна зник одеський моряк

Про долю моряка Олексія Свістильникова, який перебував на борту судна "OCEAN LION" нічого не відомо з 19 грудня минулого року

Дружина моряка, стурбована долею свого чоловіка, звернулася до Благодійної організації "Фонд допомоги морякам "Ассоль"" по допомогу, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на сайт Фонду.

Житель Одещини Олексій Свістильников 9 серпня минулого року прибув на судно MV "OCEAN LION" (IMO 929624, Прапор Ліберії) за трудовим договором з грецькою компанією "PRIMEROSE SHIPPING CO LTD" на посаду третього механіка. Як повідомили дружині, 19 грудня її чоловік зник з борта судна. На той час судно перебувало в Індійському океані і прямувало до Сінгапуру.

"На сьогодні немає жодної офіційної інформації і документів від судновласника і крюїнгу щодо підтвердження місця інциденту, результатів пошуково-рятувальної операції і звіту розслідування", - зазначили в "Ассолі". За інформацією фонду, до цього часу Свістильников шість років пропрацював в цій компанії, серед колег він вважався дуже професійним грамотним фахівцем, миролюбним і виконавчим, неконфліктним. Це підтверджується й свідченнями членів екіпажу, які надав дружині консул України в Сінгапурі, який прибув на борт одразу ж по заходу судна в порт. В останнє зниклого моряка бачили напередодні ввечері після робочого дня, зникнення екіпаж помітив тільки вранці, коли моряк не вийшов на вахту. "Зі свідчень, вночі ніхто нічого підозрілого не бачив і не чув. Олексій Свістільніков на даний момент є студентом ОНМА та повинен був захистити диплом бакалавра в червні 2019. Восени в телефонній розмові з дружиною, просив оплатити своє навчання за весь рік, про що свідчить листування подружжя. У родині завжди був дуже турботливим, люблячим чоловіком і батьком двох неповнолітніх дітей і єдиним годувальником. Останній раз виходив на зв'язок з родиною в кінці листопада, коли судно знаходилося біля берегів Бразилії", - додали в "Ассолі".

У Фонді зазначили, що з судном, на якому працював зниклий одесит, пов'язані інші зникнення членів екіпажу. "Як виявилося, старший помічник капітана, і теж - житель Одеси, пропав без вісті 17 січня 2014 року, коли судно знаходилося на рейді поблизу Нового Орлеана (США). На пошуки відправили водолазів і вертоліт, проте результатів це не дало. Незважаючи на те, що в приміщеннях на борту і одязі деяких членів екіпажу були виявлені сліди крові, розслідування результатів не принесло. Єдине, що відомо - після спілкування з командою місцевим правоохоронцям вдалося з'ясувати, що напередодні зникнення деякі моряки на борту були в нетверезому стані. За версією екіпажу, старпом відправився виконувати розпорядження капітана судна, але зі звітом про виконану роботу до начальства не з'явився. Розшукати хлопця не вдалося, після чого було зроблено дзвінок у поліцію", - йдеться у розповіді.

На даний час представники "Ассолі" звернулися по допомогу до дипломатичних служби України.

"Просимо всіх, кому що-небудь відомо про обставини зникнення або про сьогодення місцезнаходження Олексія Свістильнікова повідомити зручним для Вас способом в Благодійний фонд допомоги морякам "Ассоль". Прикмети моряка: зріст - 173-175, вага - 85, очі сірі, волосся темно-русяве, вік 38 років. Вдома на нього з надією чекають дружина, діти, всі рідні і близькі", - звертаються активісти.

Нагадаємо, до Одеси повернувся моряк Андрій Новічков, який майже два роки провів в іранській в'язниці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса