UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Уряд додатково компенсує отримувачам субсидій оплату ЖКП у середньому на 300 грн на період карантину


На засіданні Кабміну депутати прийняли постанову, яка передбачає додаткову компенсацію витрат на оплату окремих комунальних послуг отримувачам житлових субсидій на період карантину, яка в середньому складе 300 гривень для кожної родини

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на урядовий портал.

Рішення уряду передбачає збільшення на 50% соціальних нормативів користування електоленергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розрахована субсидію. Це є необхідною мірою, бо у зв’язку з карантином, українці більше часу перебувають вдома і більше користуються цими послугами. Додаткову компенсацію отримають понад три мільйони домогосподарств.

Процедуру призначення та виплати у грошовій формі субсидій на оплату  ЖКП, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу також спростили. Цей процес відбуватиметься автоматично, без зайвих бюрократичних процедур.

Працівникам, яких звільнили з роботи у період обмежувальних заходів, призначать житлову субсидію."Уряд розуміє відповідальність та робить все, щоб обмежувальні заходи якнайменше вдарили по гаманцях громадян та економіці України. Ми, зокрема, забезпечили всі умови для зменшення ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на газ на 14%. Очікуємо відповідні рішення на місцях. Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн", – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль і додав, що механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про Стабілізаційний Фонд.

У постанові значиться, що робітники, які втратили роботу в період карантину, мають зареєструватися у службі зайнятості як безробітні. На підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо, перебування громадян на обліку, надаватимуть субсидії. Для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Також на період обмежувальних заходів заборонили припиняти видавати житлові субсидії. Усім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальний період 2019-2020 років, призначать її на наступний опалювальний сезон без відповідних звернень  громадян. 

Базовий відсоток плати за комунальні послуги у травні не збільшуватимуть.  "У нас є базовий відсоток плати за комунальні послуги - 15 %. Це так, як сьогодні нараховується субсидія. Але з 1 травня планувалось встановлення 20%. Пропонуємо залишити 15 %, оскільки ми перепризначаємо всім субсидії, а також для того, щоб не втратити соціальну спрямованість",  – наголосила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"