UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Військова прокуратура намагається законно віддати в аренду землі Тарутинського полігону (ДОКУМЕНТ)

В окремих ЗМІ поширено недостовірну інформацію про нібито перешкоджання збиранню врожаю на землях Тарутинського загальновійськового полігону,

В окремих ЗМІ поширено недостовірну інформацію про нібито перешкоджання Міноборони та органами військової прокуратури збиранню врожаю селянським фермерським господарством "Колос" на землях Тарутинського загальновійськового полігону, пише Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Військово прокуратури Південного регіону.

Робота щодо повернення Міноборони земель Тарутинського полігону є системною і триває вже 10 років.

Ще у 2012 році за позовом військової прокуратури Білгород-Дністровського гарнізону, пред'явленим у 2007 році, скасовано незаконне розпорядження Тарутинської РДА про припинення права постійного користування Міноборони землями полігону. Під час дії розпорядження райдержадміністрація протиправно передала в оренду фермерським господарствам 11 тисяч га земель за ціною, у три – чотири рази нижчою, ніж ринкова.

За позовами військової прокуратури Білгород-Дністровського гарнізону судами визнано недійсними договори оренди земель між райдержадміністрацією та фермерськими господарствами.

На цей час за результатами розгляду позовів державі вже повернуто 8,7 тисяч га.


Переважною більшістю фермерських господарств укладено угоди про спільне використання земель із законним землекористувачем – Міноборони – за ринковою вартістю.

На сьогодні діє 16 таких договорів на 7,9 тисяч га. На їх виконання до державного бюджету надходять близько 30 мільйонів гривень за 2016 – 2018 роки.

Ситуація із СФГ "Колос" не є унікальною та не відрізняється від ситуації з іншими фермерами нічим, окрім небажання СФГ "Колос" перейти на законні та ринкові відносини з державою та, натомість, бажання використовувати державні землі безкоштовно.


Так, ще рішенням суду від 26.05.2017 визнано недійсними договори оренди земель загальною площею 2841 га, укладені з СФГ "Колос". У цей же період визнано недійсними ще три договори оренди з СФГ "Колос" на земельні ділянки загальною площею 430 га, а всього – на 2970 га земель полігону.


Таким чином, ще з травня 2017 року СФГ "Колос" достовірно знало про незаконність використання земель полігону.

Білгород-Дністровською КЕЧ району у липні 2017 року направлено на адресу СФГ "Колос" лист із попередженням щодо недопущення засіву земель полігону.
За фактом самовільного захоплення земель Тарутинського полігону військовим прокурором Білгород-Дністровського гарнізону зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 КК України.
16.06.2018 під час виконання слідчих дій (огляду самовільно захоплених ділянок) встановлено факт збирання посівів. При цьому процесі були присутні близько 40 осіб спортивної статури. Указані особи висловили погрози застосування фізичного насильства та навіть вбивства щодо працівників Міноборони та прокуратури.
З метою недопущення вчинення зазначеними особами протиправних дій на місце події викликано наряди поліції, а також залучено військовослужбовців ВМС ЗС України, які проходили бойове залагодження на полігоні.

У цей же день, 16.06.2018, військовою прокуратурою Одеського гарнізону зареєстровано три кримінальні провадження за опір працівникові правоохоронного органу, погроза вбивством щодо працівника правоохоронного органу, погроза вбивством щодо службової особи.

Нагадаємо, що наприкінці березня Міноборони вчергове повернули землі Тарутинського полігону.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"