У Малиновському відділі поліції представники омбудсмена знайшли купу порушень

Монітори детально обстежили всі приміщення та робочі кабінети працівників поліції на предмет виявлення катувань та жорстокого поводження, а з особами, що перебували у відділку, провели конфіденційні бесіди

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу омбудсмена.

Моніторинговий візит ло Малиновського відділу поліції здійснили регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Валентин Михайлов разом з громадськими моніторами національного превентивного механізму Іриною Чімбер та Ігорем Кравцем.

Під час перевірки на першому поверсі приміщень проводилися ремонтні роботи, які мають підвищити відкритість та прозорість відділу. Також тут планується облаштувати належним чином кімнату для конфіденційного побачення з адвокатом та приймальні громадян. Проте фінансування на проведення комплексного ремонту відсутнє.

Монітори зафіксували випадок, коли особу, яка перебувала у службовій частині відділку, не зареєстрували належним чином. "Це дає підстави стверджувати, що в установі є ризики щодо порушення фіксації осіб в журналах. Крім того, на третьому поверсі будівлі відсутнє відеоспостереження, що підвищує ризики неналежної поведінки та порушень прав людини", - йдеться у повідомленні.

Також монітори звернули увагу на відсутність методики поводження з ВІЛ-інфікованими затриманими та особам, що перебувають на замісній терапії.

"Кімната для проведення слідчих дій також не відповідає вимогам законодавства. Всі слідчі дії, крім пред'явлення особи для впізнання проводяться в кабінетах слідчих. Зафіксовано, що журнали нумеруються олівцем, а книга скарг та пропозицій не містила жодних записів і була заведена у 2019 році, що дає підстави сумніватися щодо її доступності для громадян. Пандус біля входу в будівлю не відповідає вимогам законодавства, відділок є малодоступним для осіб з обмеженими можливостями", - повідомили у прес-службі омбудсмена.

Докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендації будуть направлені до Міністерства оборони України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #поліція