UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Болграді з кранів замість води тече брудна рідина

Протягом 10 днів мешканців райцентру на півдні Одещини з кранів тече темна, каламутна рідина з неприємним тінним запахом

У Болграді з кранів замість води тече бр…

Багато хто не то, що пити таку воду бояться, але і не хочуть в ній прати речі і купатися. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Траса Е-95".

З попередженням про небезпеку використання цієї рідини виступив завідувач Болградським міжрайонним відділом Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України Михайло Курдогло.

Проблема в тому, що в озері Ялпуг (його "стоячу" воду використовують для пиття городяни) сильно впав рівень води. За словами досвідченого фахівця, це в будь-який момент може призвести до ускладнення епідемічної ситуації, зокрема, до масових інфекційних захворювань, пов'язаних з вживанням недоброякісної питної води.

"Справа в тому, що в озеро Ялпуг впадають води з південних районів Молдови, забруднені різними речовинами, в тому числі і хвороботворними мікроорганізмами. В цьому році заповнення озера дунайської водою вироблено тільки на 85% від норми (в зв'язку з низьким рівнем води в річці Дунай). Крім того, часті дощі, потрапляння в озеро брудної води з населених пунктів, розташованих на узбережжі, погіршують якість озерної води, про що свідчать основні її показники за другий квартал цього року", - пояснив Курдоглов.

Другою проблемою є мала потужність відстійника очисних споруд і використання для фільтрації місцевого (річкового), а не кварцового піску, що не забезпечує якісну фільтрацію води від зважених часток. Крім того, в місті не завершено будівництво хлораторної станції. Також залишає бажати кращого технічний стан системи водопроводу - понад 50% труб вимагають заміни.

"Крім іншого, почався період цвітіння води. Тому в липні - серпні вода буде мати тінний запах і неприємний присмак", - зазначив фахівець.

Вода більшості джерел міста також не придатна для пиття. Влада намагається вирішити проблему. Вже замовлено кварцовий пісок для швидкодіючих фільтрів, проводиться заміна частини застарілого ділянки трубопроводу, налагоджується робота обладнання хлораторної, вирішується питання реконструкції з розширенням відстійника на очисних спорудах, проводиться промивання водопровідних мереж міського водогону.

Разом з тим, проведені заходи не дозволяють довести питну воду до необхідних фізико-хімічних стандартів. Тому людям рекомендують поки відмовитися від використання води з крана, або ж ретельно її фільтрувати і кип'ятити.

Нагадаємо, у мешканців Ізмаїлу на Одещині з кранів замість питної води тече "нафта".

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme