UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Березівці діти із сімей ромів перестають ходити до школи через раннє заміжжя

Працівники відділу моніторингу прав дитини та сім’ї Омбудсмена здійснили моніторинговий візит до місць компактного проживання ромів у Березівській міській ОТГ

У Березівці діти із сімей ромів перестаю…

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Уповноваженого з прав людини Верховної ради.

У Березівці проживає близько 700 осіб ромської національної меншини. При цьому, будь-яка інформація щодо загальної кількості дітей, які проживають в громаді, а також дітей шкільного віку відсутня. Також відсутня інформація про кількість дітей ромської національної меншини.Монітори з'ясували, що лише троє дітей ромів відвідують дошкільний навчальний заклад.

Ситуація з отриманням загальної середньої освіти дітей ромської національної дещо краща, хоча дівчата ромів дуже часто залишають школи під час навчального року та не повертаються до освітнього процесу. "Це зумовлено їхнім раннім заміжжям, народженням дітей та необхідністю ведення домашнього господарства", - йдеться у повідомленні прес-служби Уповноваженого.

Так, в одному з мікрорайонів Березівки розташоване ромське поселення, в якому виявили дві молоді матері, що виховують по кілька дітей. Зі слів дівчат, вони не планують повертатися до навчання, оскільки не мають можливості залишити дітей без нагляду.

Крім цього, гострим залишається питання документування осіб ромської національної меншини, зокрема, є особи, які проживають на території Березівської ОТГ з 1993 року без документів.

Нагадаємо, в Одесі у жебрачки ромської національності відібрали п'яту дитину.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook