ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У 2016 році в Одесі запустять програму сімейних лікарів

Програма буде запускатися на прикладі нової поліції
Depo.
1 жовтня 2015 12:39
ФОТО: depo.ua
У 2016 році в Одесі запустять програму сімейних лікарів
У 2016 році в Одесі запустять програму сімейних лікарів

У наступному році в Одесі планують запустити спеціальну програму на прикладі нової поліції - систему охорони здоров'я, пише Depo.Одеса, зсилаючись на "nv.ua".

Програма буде побудована як система універсального державного страхування, так вважає заступник голови Одеської облдержадміністрації Марія Гайдар.

Київський уряд зараз фінансує кожну медустанову в регіонах, не знаючи реального стану речей в цих лікарнях і клініках. Керувати розподілом коштів на місці більш ефективно теж не можуть через недосконалі законів і корупції. Крім того, в Україні діють дуже старі, ще радянські нормативи.

Також, на думку Гайдар, хорошою системою для України стала б система універсального державного страхування, при якій 80 % випадків бере на себе "первинна ланка" - сімейні лікарі. За умови добре оснащених і правильно керованих лікарень, а також працюючої системи профілактики, охорону здоров'я в країні хоч і не буде безкоштовним, але і не буде коштувати дуже дорого.

Зараз в Одесі розробляється програма нових сімейних лікарів за прикладом реформи поліції, розповіла Гайдар. Лікарів відбиратимуть за конкурсом.

Марія Гайдар впевнена, якщо питання децентралізації не буде вирішено найближчим часом, реформувати систему охорони здоров'я буде складніше і довше, але можливо.

У числі планованих змін - відкрити список закуповуються за державний рахунок ліків, закуповувати ліки, необхідні для екстрених операцій, зробити відкриті і прозорі тендери, навести порядок в лікарняних аптеках.

На даний момент реформа системи охорони здоров'я в Україні заблокована членами комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я. Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі подав у відставку, але Рада голосування за його відставку чотири рази провалила.

Більше цікавих новин та подробиць з життя Одещини можна знайти на Depo.Одеса