ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ТВК Одеси отримали бюлетені із запізненням

В Одесі спостерігаються порушення строків отримання виборчих бюлетенів
Depo.
20 жовтня 2015 11:28
ФОТО: depo.ua
ТВК Одеси отримали бюлетені із запізненням
ТВК Одеси отримали бюлетені із запізненням

В Одесі спостерігаються порушення строків отримання виборчих бюлетенів, пише Depo.Одеса з посиланням на "Опору".

Справа у тому, що одеський осередок "Відродження" через суд домігся реєстрації 27 своїх представників кандидатами у депутати Одеської обласної ради. Ще раніше їм відмовила обласна ТВК.

Текст бюлетеню було затверджено на день пізніше через рішення суду наступного дня. Тому і до друку виборчі бюлетені поступили із запізненням. Тепер всі територіальні виборчі комісії отримують бюлетені по виборах до обласної ради також невчасно. Згідно із встановленими Законом України термінами, передача виборчих бюлетенів ТВК від обласної виборчої комісії повинна була відбуватись не пізніше, ніж 17 жовтня, однак цього не відбулося.

Перебої у вчасному отриманні бюлетенів відчують і деякі районні виборчі комісії, наприклад, Роздільнянська. Котовська міська рада отримала 1100 бракованих бюлетенів, коли один зразок був накладений на інший.

Крім того, члени Котовської міської ТВК не надали зразки для виготовлення бюлетенів для двох спеціальних дільниць. Ці зразки друкувалися і отримувалися міською ТВК із порушенням термінів.

Причиною порушення термінів передачі бюлетенів є рішення комісії передавати дільничним виборчим комісіям бюлетені з усіх видів виборів разом (виборчі бюлетені по виборах до Одеської обласної ради отримані 18 жовтня). Причина порушення терміну також полягає у тому, що типографія не встигла вчасно надрукувати виборчі бюлетені.

Так, Білгород-Дністровська міська ТВК отримала бюлетені 20 жовтня. Ізмаїльська міська ТВК отримала виборчі бюлетені 17 жовтня. Комінтернівська районна виборча комісія лише 19 жовтня. Котовська районна ТВК отримала бюлетені 19 жовтня.

Слід нагадати, що, згідно з ч.3 ст. 74 Закону України "Про місцеві вибори", "текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня голосування", тобто не пізніше 8 жовтня цьогоріч.

Окрім того, відповідно до ст. 75 Закону, обласні, районні, районні у містах виборчі комісії отримують виготовлені бюлетені "не пізніш як за дев’ять днів до голосування", тобто до 16 жовтня.

Більше цікавих місцевих новин можна знайти на Depo.Одеса.