Туристичний сезон: Де варто побувати на Одещині

Зазвичай в Одеську область багато хто їде саме задля того, щоб поніжитися на пляжі під сонечком, проте в регіоні є багато цікавих місьць, які варто відвідати хоча б раз у житті

Туристичний сезон: Де варто побувати на…

Depo.Одеса підготував невеличкий путівник різномантіними куточками Одещини. Деякі з цих місць вже здобули свою славу, а деякі тільки зараз починають відривати туристичні маршрути.

Аккерманська фортеця та антична Тіра

Про Білгород-Дністровську фортецю, яка має й іншу назву – Аккерманська, Depo.Одеса вже розповідав раніше. Проте з тих часів тут дещо змінилося.

На щастя, фортеця як стояла, так і стоїть, проте комунальне підприємство, яке опікується пам'яткою, вирішило, що просто дивитися на стіни та слухати екскурсовода не всім цікаво, і запровадило на її території квести. Вони розраховані як на великі компанії, так і на родини. Окрім того, у фортеці можна взяти участь у різноманітних майстер-класах.

Для туристів підготували шість різноманітних маршрутів, які знайомлять з Аккерманською фортецею / Фото: Depo.Одеса

Під час квестів можна стати піратом та знайти скарб / Фото: Depo.Одеса

Що стосується античної Тіри, розкопки якої розташовані перед фортецею, то на ній ми зупинимося більш детально. Стародавнє місто існувало на березі Дністра у період з кінця VI ст до нашої ери до IV ст нашої ери. За історичними довідками, за якихось 150 років з моменту створення місто розрослося до 5 тисяч мешканців. На ті часи, це був дуже великий населений пункт. Понад сотню років науковці вивчають рештки античного міста. За ці роки знайшли чимало цікавих артефактів. У наш час археологічна експедиція почала ретельно вивчати руїни Тіри у 1996 році. З'ясувалося, що 2/3 площі міста не доступні для вивчення, бо накриті водами Дністровського лиману.

Маяк мав висоту 10-12 метрів, але зараз від нього залишився лише фрагмент вежі / Фото: Depo.Одеса

Під час експедиції науковці знайшли фрагмент Тіри, в якому зберіглися стіни житлових будинків, кругла вежа, яка колись була 10-12 метровим маяком; оборонні стіни, висота яких колись складала 6-7 метрів, а товщина містами доходила до 2,5 метрів.

До Тіри тепер водять екскурсії / Фото: Depo.Одеса

Фрумушика-Нова: етнічні садиби та Леніни

На місці двох молдавських сіл Фрумушика-Нова та Рошія у 2006 році побудували етнографічний музей під відкритим небом. Раніше, у 1946 році тут створили військовий полігон, проте з часом військові залишили це місце, і зараз це декілька музеїв під відкритим небом. Один з них – етнографічний, в якому можна побачити автентичні національні подвір'я ХІХ-ХХ століть Бессарабії: молдавське, українське, російське, болгарське, німецьке, гагаузьке, єврейське, а також церкву, пасіку та корчму. Тут же встановлений меморіальний комплекс "Холм пам'яті", присвячений знедоленим жителям виселених сіл Фрумушика-Нова, Рошія, Гофрумсталь, Кантемир і Зурум.

На території Фрумушики є етнічні подвір'я / Фото: Depo.Одеса

Також на теріторії Фрумушики встановлений найбільший пам'ятник України – велетенський чабан, який має висоту 16,43 метри, а з постаментом – майже 18 метрів. Його вага складає 1080 тонн. Минулого року цей пам'ятник внесли до Книги рекордів Гіннесса, як найвищу статую пастуха.

Гігантського чабана внесли до Книги рекордів України та Книги рекордів Гіннесса / Фото: guinnessworldrecords.com

Є у Фрумушиці приватний музей, в якому зібрані пам'ятники комуністичним діячам. Звозили їх сюди з різних куточків України. Тут купа Ленінів, Дзержинський, Маяковський та інші діячі часів Радянського Союзу.

У Фрумушиці зібрали радянські пам'ятники з різних куточків країни / Фото: Depo.Одеса

Додамо, що на території Фрумушики розташований ще один музей під відкритим небом, який присвячений історії Бесарабії.

Героїчний Ізмаїл

На півдні Одещини є місто, яке має давню славетну історію. У часи російсько-турецьких воєн Ізмаїл був важливою османською фортецею на кордоні між Російською та Османською імперіями і неодноразово переходив з рук в руки.

Серед пам'яток, які є в місті, найбільшої уваги варті музей Олександра Суворова, розташований в центрі міста і відділ музею — Діорама "Штурм фортеці Ізмаїл", що знаходиться в Малій мечеті на території Фортеці. Також у місті є картинна галерея, краєзнавчий музей, меморіальний парк-музей "Фортеця". Також на території міста налічується майже 20 парків та скверів.

Діарама Штурм Ізмаїлу / Фото: forum.zamki-kreposti.com.ua

Відпочинок на Дністрі

На Дністрі немає пам'ятників або фортець, проте відпочинок на українській Амазонці привертає увагу туристів саме тим, що тут можна відпочити від галасливого міста. На Дністрі зустрічаються різноманітні птахи, тварини та рослини.

Під час відпочинку на Дністрі можна поспостерігати за птахами / Фото: Українська правда

Для туристів в парку, який розташований в дельті Дністра, пропонують різноманітні тури на будь-який смак. Тут можна покататися водами річки, або вирушити на знайомство з фауною та флорою краю.

Одеські катакомби – лабіринт, в якому можна заблукати

Загальна довжина катакомб в Одесі складає понад 2,5 тисячі кілометрів. Це величезний лабіринт, який тягнеться не тільки під обласним центром, але і за його межами. Були випадки, коли люди назавжди губилися в катакомбах і потім про них ніхто нічого не чув. Тому якщо виникне бажання зазирнути у підземелля Одеси, то варто йти тільки з досвідченними гідами, які не тільки розкажуть різноманітні легенди, але й виведуть на поверхню.

В катакомбах можна навіть заблукати Фото: planetofhotels.com

Зазначимо, що більша частина катакомб – це колишні каменоломні, в яких добували камінь-черепашник для будівництва Одеси. Під час Другої світової війни у них розташовувалися схованки партизанів, і зараз на одній такій схованці створили підземний музей.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme