ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Центром україно- молдавських транскордонних розслідувань стане Одеса

Одеса стане центром антикорупційної боротьби в Молдові
Depo.
7 листопада 2015 10:29
ФОТО: depo.ua
Центром україно- молдавських транскордонних розслідувань стане Одеса
Центром україно- молдавських транскордонних розслідувань стане Одеса

Одеса стане столицею антикорупційної боротьби не тільки в Україні, але і в Молдові, пише Depo.Одеса з посиланням на "УСІ Одеса".

З 7 по 12 грудня в Одесі пройде масштабний форум, присвячений проекту журналістських антикорупційних розслідувань.

У ньому візьмуть участь представники як України, так і Молдови. В ході цього заходу журналістів будуть не тільки навчати методиці проведення масштабних розслідувань, але і механізму взаємодії між владою і громадянським суспільством.

За результатами роботи форуму, з його учасників будуть створені 6 груп, які зможуть на практиці реалізувати різні проекти антикорупційних розслідувань. Причому кожна група зможе отримати на це грант до 3000 тисяч доларів.

Директор відділення Freedom House у Вільнюсі Вітіс Юрконіс вважає, що українським журналістам буде чому повчитися у своїх молдавських колег, які вже провели ряд великих розслідувань, які отримали міжнародний резонанс. У той же час він висловив стурбованість тим, що правоохоронні органи Молдови не досить оперативно реагують на зібрані журналістами дані.

Зокрема, експерт відзначив провідну роль журналістів у розслідуванні найбільшого урядового скандалу в Молдові, в ході якого розкрилися факти відмивання майже 1 млрд дол і був заарештований колишній Прем'єр Молдови Влад Філат.

На думку директора центру журналістських розслідувань Молдови Корнелії Козонак, хвалитися нам поки особливо нічим. Вона зазначила, що скандал в уряді і арешт Влада Філата став результатом не стільки розслідувань журналістів, скільки міжпартійної боротьби .

При цьому єдиним по-справжньому успішним проектом транскордонного розслідування стало виявлення групи педофілів. Вони обслуговували великих політиків і бізнесменів з цілого ряду європейських країн.

 

Більше свіжих та актуальних новин регіону можна знайти на Depo.Одеса.