Що Труханов розповів про світле майбутнє, яке чекає на одеситів

Міський голова Одеси Геннадій Труханов предствив щорічний звіт про роботу своєї команди та розповів про плани на майбутнє

Наприкінці минулого року НАБУ порушили проти мера Одеси Геннадія Труханова та деяких його підлеглих кримінальне провадження через розтрату бюджетних коштів. Ця справа вже рік періодами висвітлюється ЗМІ, бо процес триває й досі. Допити, відрядження та відпустки міського голови Одеси завадили йому відзвітувати про роботу наприкінці 2017 року, тож він виступив лише у березні, коли справа більш-менш затихла. Цього разу ані майже щотижневі судові засідання, ані періодичні відрядження не завадили Труханову дати звіт перед громадою.

Говорив - точніше, читав з папірців - міський голова багато. Інтернет у приміщенні, де відбувався виступ щоразу давав збій, тому трансляція весь час обривалася. Depo.Одеса здебільшого писав про всі здобутки мерії, які представив під час свого звіту Труханов, тому зупинимося на них коротенько. Найбільш цікава друга частина виступу - плани мерії на наступний та майбутні роки.

Опалення, транспорт та дороги

Перекопана щороку Одеса викликає гнів у одеситів: вулиці перекриті, громадський транспорт міняє схеми руху, бо комунальники ремонтують теплотраси. Нинішній рік не став виключенням: у місті все так же міняли труби, десь встигали укластися у заплановані терміни, десь вимушені були їх подовжити. Як наголосив Труханов, за рік було замінено майже 3,2 км труб.

Ще одна справа, пов'язана з теплотрасами і, що важливіше, опалювальним сезоном - будівництво котельної на Шкодовій горі. Раніше жителі мікрорайону щороку мерзли у квартирах, бо їхні будинки отримували тепло від відомчої котельні Одеського нафтопереробного заводу. А оскільки НПЗ давно стоїть, то й котельню запускали зі скандалами і зверненнями до Києва. Після того, як минулого року тепло у житло на Шкодовій горі подали у середині грудня, мерія пообіцяла побудувати для мікрорайона котельні. І, як не дивно, побудувала.

Також Труханов похвалився проведенням капітального ремонту доріг у місті, придбанням для Одеси 47 білоруських тролейбусів, ремонтом історичних будинків у центрі міста, створенням умов, які допоможуть пересуватися людям з особими потребами та іншим.

Фото: КП "Одесміськелектротранс"

Одним із найбільших досягнень мер вважає початок ремонту сумнозвісного будинку Руссова. На цій темі варто трохи зупинитися. Історична будівля, яка роками потерпала від занепаду та пожеж, колись перейшла у власність до компанії, яку пов'язують із олігархом Русланом Тарпаном. Цьогоріч місто виграло суд, аби повернути будинок собі, були проведені тендери, розпочалися ремонті роботи, проте згодом з'ясувалося, що суд повернув Будинок Руссова у власність тарпанівського ОСББ. Але в мерії вважають, що рішення суду журналісти неправильно розтлумачили, і запевняють, що нікому віддавати будівлю не збираються.

Також собі у досягнення мер записав першу збудовану в Одесі за роки Незалежності школу. Новий навчальний заклад отримав назву "Ліцей "Європейський". Не забув Труханов і про інше інформаційно позитивне: літній концертний майданчик на "Морвокзалі", відкриті стадіони та дитячі майданчики тощо.

Закінчити розпочате

Серед того, що планується продовжити робити у наступному році, Труханов відзначив ремонт Будинку Руссова та Воронцовської колонади. Що стосується останньої, то горе-реставратори цього року так "нареставрували", що правоохоронці порушили кримінальне провадження, оскільки під час робіт використовувалися зовсім не ті матеріали, які мали б залучатися для реставрації. Скажімо, замість дерев'яних балок будівельники ставили бетонні блоки.

Також мерія планує продовжити наводити порядок поруч з легендарним "Привозом". "Ми почали з Преображенського парку. Уже відновлено вхідні групи, освітлення, впорядковано алеї, встановлено паркові меблі та урни. У планах - організувати вхід в зоопарк через Преображенський парк, що спричинить за собою і реконструкцію вольєрів в даній частині зоологічного парку", - похвалився Труханов.

На вході до Преображенського парку встановили арку у мавританському стилі Фото: Одеська міськрада

Також він розповів, що є попередня домовленість з керівництвом "Привозу" щодо перенесення вхідних груп торгових павільйонів всередину ринку. Це дозволить зробити по вулиці Новощепний ряд двосторонній рух автотранспорту, а також виділити лінію для пішохідного руху. Автівки, що паркуються у цьому районі, хочуть "переселити" до багаторівневої парковки, будівництво якої триває. Мер зазначив, що вже проведені переговори з власником нерухомості стосовно "лояльного ціноутворення".

Навесні наступного року планується закінчити будівництво естакади на 10-й станції Великого Фонтану. А у приміщенні на вул. Мечникова, поруч із дитячим садочком №19, після ремонту будівлі відкриють перший у місті інклюзивно-ресурсний центр, у якому готуватимуть до інклюзивної освіти дітей з особливими потребами. На селищі Котовського мають закінчити будівництво 16-поверхового житлового будинку для пільговиків. Також наступного року збираються завершити будівництво нової школи, також на селищі Котовського, на тисячу місць.

Спорткомлекс, будинок творчості та ВЕЗ

Наступного року має розпочатися будівництво багатофункціонального спортивного комплексу на вулиці Академіка Корольова, 90. "Споруда буде являти собою сучасну енергоефективну дворівневу будівлю. На цокольному поверсі розташується сучасний стрілецький тир з повною інфраструктурою, а на першому - спортивний зал площею понад 1500 кв м з висотою стелі понад 9 метрів для гімнастичних видів спорту. Він буде обладнаний розкладними трибунами. Також на першому поверсі розміститься зал для хореографічної підготовки", - розповів про плани Труханов.

Ще однією новою спорудою у Київському районі має стати будинок творчості, який також планують почати будувати наступного року. Він буде розташований на території біля школи №33.

Труханов відзвітувався перед громадою / Фото: Одеська мерія

Дуже коротко Труханов розповів про проект Вільної економічної зони. "Ми також ініціювали Проект Вільної економічної зони на полях фільтрації. Не так давно, під час командировки до Литви ознайомилися з досвідом колег з Клайпеди. Проект допоможе створити нові робочі місця, активізує економіку, роботу порту та багато чого іншого", - сказав Труханов. Що під цим мав на увазі мер, та що воно таке - невідомо, бо проект широкому колу поки що ніхто не представляв. А все, що невідоме, часто викликає занепокоєння.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса