Трагедія на Ланжероні: Родичам загиблого пропонували гроші для того, щоб усе "зам'яти", - активіст

Одеський активіст Владислав Балинський розповів подробиці вчорашньої трагедії на будівництві

 

Будівельника, на якого впав кран, можливо, ще можна було б врятувати, повідомляє Depo.Одеса з посилання на одеського активіста Владислава Балінського.

За його словами, автокран під час підйому вантажу на витягнутій стрілі звалився у котлован близько 15.00. В котловані під стрілою на той час перебувало двоє різноробочих. "Одній людині від падаючої стріли вдалося відхилиться. Другий (уродженець с.Євгеновка Тарутинського району), тікав по вузькому коридорі захаращеного будівельним сміттям котловану і впав, зачепившись ногою за арматуру. Стріла при падінні краєм вдарила людини по спині на рівні лопаток", - написав на своїй сторінці у "Фейсбук" Балинський.

За його даними, падіння крана сталося в результаті обвалення стіни котловану в наслідок порушення техніки безпеки та регламенту будівельних робіт.
"Роботи проводилися після затяжної зливи з подальшим підмерзанням грунту. Робітники стверджують, що кранівник відмовлявся працювати в таких умовах, але його "змусили"", - пише Балинскьий.

Він також додав, що люди не були оформлені на даному підприємстві.
"Земляки потерпілого почали викликати швидку відразу після події, але карету охорона не пустила, посилаючись на те, що це приватна територія", - написав він.
"Мені приблизно о 20.40 надійшов дзвінок від друга загиблого, який розповів, що прибула оперативно-слідча група Приморського відділення поліції Одеського ГУМП, яка ніяких слідчих дій не проводить, при цьому до сих пір ніхто так і не констатував смерть його друга (швидка також допущена була). Замість цього, на майданчику командують люди в штатському і вже щосили працює автокран, нібито для звільнення затиснутого тіла. За словами Славіка, я зрозумів, що йому і родичам загиблого вже пропонували гроші для того щоб все "зам'яти"", - розповів подробиці Балинський.

За його словами, він о 21.00 вже був на об'єкті. Приблизно через 15 хвилин на його заклики у соцмережі почали підтягуватися журналісти та громадські працівники. Прибули ще поліцейські, в тому числі з автоматами.
"В якийсь момент, на майданчику виявилося близько 20 кремезних хлопців без розпізнавальних знаків, що під'їхали на машинах охоронної фірми "Зевс". Насамперед, вони схопили оператора 7-го каналу, у якого була камера з хорошим зумом, та виволокли його за межі будівельного майданчика. Потім теж саме зробили з журналісткою. У цей момент я звертався до співробітників поліції, але вони просто відверталися", - пояснив активіст.

Далі, за його словами, охоронна фірма почала одного за іншим "викидати" з будівельного майданчика, для того, щоб ніхто не міг зафіксувати сам момент підйому крана. "Поліція ж не діяла і тоді, коли двоє з "Зевса" дістали пістолети і прямо над головами людей зробили шість (4 + 2) пострілів у повітря", - написав Балинський.

"Вже під завісу після 22.00, поліція нарешті викликала швидку допомогу, яка за фактом констатувала смерть людини, чиє тіло пролежало мінімум вісім годин на морозі. О 23.10 тіло забрали представники похоронного агентства", - заключив він.

Нагадаємо, в одеській поліції надали коментар стосовно загибелі чоловіка на будівельному майданчику.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса