ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

П'ять "стріл" Саакашвілі в бік Яценюка

Губернатор Одещини переконаний, що за 1,5 роки прем'єрства Арсенія Яценюка в Україні справжніх реформ так і не відбулося
Depo.
4 вересня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
П
П'ять "стріл" Саакашвілі в бік Яценюка

Чергове інтерв'ю губернатора Одещини Михайла Саакашвілі, яке він дав "5 каналу", привернуло чимало інтересу в регіональних та загальноукраїнських ЗМІ. Колишній президент Грузії, як завжди, рубав "правду-матку", не шкодуючи різких висловів. Особливо дісталося нинішньому прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, по якому "грузинський варяг" пройшовся словом і вздовж, і впоперек.

Depo.Одеса зібрав п'ятірку "досягнень" Арсенія Яценюка і його уряду, які викликали обурення Саакашвілі.

Про реформи та саботаж

Екс-президент Грузії заявив, що всі рішення по реформах саботуються навколо і всередині уряду.

"Я кажу про саботаж не з боку Росії, яка зацікавлена, щоб по відношенню до мене був саботаж або по відношенню до цього регіону, тому що вони хочуть його "підірвати". Не зі сторони якихось місцевих кланів. Вони поширені, але навряд чи вони змогли б мені перешкодити. Ми говоримо про саботаж центральних урядових установ."

Про підвищення тарифів

Губернатор Одеської області також підкреслив, що рішення по реформам не приймаються.

"Я слухав багато разів Арсенія Яценюка, він називає реформою підвищення тарифів. Я називаю це наслідком економічної кризи. Це наслідки того, що відбувається в країні. Тарифи дійсно повинні підвищуватися,.. але реформи відбуваються тоді, коли відбувається закриття корупційних ям."

Про лобіювання інтересів олігархів

Також Саакашвілі зробив сміливу заяву про те, що Яценюк лоббує інтереси олігархів (в тому числі і Ігоря Коломойського - ред.).

"Вчора міністр інфраструктури звернувся до прем'єр-міністра з проханням розглянути їх добре зроблену доповідь, що саме порушив Антонюк (відсторонений голова Державіаслужби України, - ред.). Прем'єр-міністр відмовився її розглянути... Хочу запитати, з яких інтересів виходить Яценюк, - Коломойського? Вчора Яценюк прийняв рішення на користь Коломойського, так само, як він регулярно приймає рішення на користь Ахметова..."

Про провину судів

Екс-президент Грузії розкритикував і той факт, що Яценюк у всьому намагається звинуватити суди.

"Сьогодні Яценюк розповідає про те, що судді не приймають вірні рішення на користь України. Кому це він розказує? Всі рішення саботуються на рівні уряду."

"Ми сьогодні запропонували уряду кандидатури шістнадцять голів районів Одеської області. Уряд затвердило всього шість. Цим займається Арсеній Яценюк?"

Про ціну на вугілля

Михаїл Саакашвілі прямо звинуватив Яценюка в обмані українців стосовно цін на вугілля.

"Прем'єр каже, що вугілля коштує тисячу гривень, а в Тарутіно (селище міського типу Одеської області, - ред.) чомусь воно коштує п'ять тисяч, і його немає... І люди будуть мерзнути взимку. Змінилися лише потоки. Ті ж самі посередники залишились."

Слід зазначити, що Саакашвілі при цьому визнав, що навіть він теж піддався на урядові обіцянки - " на їхні розмови, на їхні розводки" - і вважає себе обдуреним, стикаючись з цим кожен день.