ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суддя у "справі 2 травня" "не допускатиме" журналістів на наступні засідання

Адвокати любителів Росії зажадали від суддів незаконно обмежити право журналістів на висвітлення процесу
Depo.
21 квітня 2016 18:40
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Одеса з посиланням на "Думську", в ході сьогоднішнього судового засідання у справі "антімайданівців", обвинувачених в організації та участі в масових заворушеннях 2 травня 2014 року, відбулися дивні події, які однозначно можна трактувати як спробу перешкодити журналістам бути присутніми висвітлювати хід процесу.

Першим слово взяв адвокат Прилепський, який захищає підсудного росіянина Максима Сакауова. Він повідомив, що інформаційне агентство УНІАН в своєму репортажі з минулого засідання поширило недостовірну інформацію: з посиланням на свідка Посміченко агентство повідомило, що його підзахисний нібито був з пістолетом.

Дійсно, в інформації агентства від 13 квітня було зазначено буквально наступне: "[Посміченко] зазначив, що 2 травня під час заворушень в центрі міста бачив обвинувачених Сергія Долженкова (Капітан Какао) і громадянина РФ Максима Сакауова з пістолетами".

Адвокат Прилепський зачитав заяву Сакауова, в якому попросив суд зобов'язати УНІАН спростувати дану інформацію.

Натомість, якщо інформаційне агентство дійсно поширило недостовірну інформацію, то законом передбачено механізми захисту, а саме - право на відповідь і на спростування. При необхідності зацікавлена ​​сторона може звернутися до цивільного суду з позовом про відшкодування завданих збитків.

Кримінальний суд не повинен захищати інтереси клієнта Прилепського - це обов'язок саме його, адвоката, який має для цього всі юридичні важелі. Але замість того, щоб займатися своєю справою, він вимагає від суду втрутитися в цивільно-правові відносини на його стороні.

Також Прилепський звернув увагу на фразу "як передає кореспондент УНІАН". Це свідчить про те, що співробітник інформаційного агентства був присутній на судовому засіданні 13 квітня 2016 року. На думку адвоката, співробітники даного агентства нібито не мають права перебувати в залі засідань.

Його підтримав захисник росіянина Мефьодова адвокат Каркіщенко. За його словами, 24 квітня минулого року розглядалося питання про дозвіл зйомки в залі суду, і конкретно агентству УНІАН такого дозволу не видавалося.

"Щоб у нас не було протиріч, співробітники масової інформації, будь ласка, завтра, коли судовий розпорядник буде вирішувати питання, кого можна допускати в зал, щоб подавали заяви - хто ви, звідки, і ми будемо обговорювати це питання, - заявив суддя Віктор корою . - Судовий розпорядник буде пускати тільки тих, хто подавав такі заяви, якщо суд прийме рішення про можливість їх допуску.

Після перерви головуючий в засіданні суддя Корой підтвердив свій намір проводити акредитацію журналістів.

Зазначимо, що згідно з нормами законодавства України, будь-яке обмеження доступу представників засобів масової інформації (так само як і будь-яких інших громадян) на відкрите судове засідання є абсолютно і свідомо незаконним.

Натомість суд дозволив знімати тільки одному ЗМІ - інтернет-виданню "Таймер", власником якого вважається екс-нардеп Ігор Марков.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що судді по справі "2 травня" відкрито симпатизують сепаратистам.