UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Суд не став забороняти забудовувати Літній театр

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційні скарги громадської організації "Зелений лист" і прокуратури Одеської області

Рішення окружного адміністративного суду м.Києва, яким суд відмовив у скасуванні дозвіл на будівництво на території Літнього театру, залишилося в силі, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на ГО "Зелений лист".

Засідання Шостого апеляційного адмінсуду відбулося 27 березня. Екоактивісти стверджують, що незабаром у Літньому театрі  може початися будівництво, бо суд не став на їхній бік та бік прокуратури.

У ГО "Зелений лист" нагадали, що перше судове засідання у суді апеляційної інстанції у цій справі відбулося місяць тому - 27 лютого, тоді суд за власною ініціативою вирішив витребувати у Державної архітектурно-будівельної інспекції весь пакет документів, який передував видачі дозволу на будівництво, тобто заяву СП "Солинг" на видачу дозвіл з усіма додатками. Документи були надані, але, як заявив адвокат "Зеленого листа" Максим Попов, "документи були надані не в повному обсязі, що не були оформлені належним чином і були відправлені до суду особою, яка не має повноважень".

За словами адвоката, частина документів прийшли по електронній пошті з приватного електронного ящика. Тому Максим Попов, так само як і представник Міністерства культури Мнацаканян С.А. і представник прокуратури Висоцька О.А. просили суд повторно витребувати у Державної архітектурно-будівельної інспекції документи і накласти на інспекцію санкції за неналежне виконання рішення суду. Представник Міністерства культури також додав, що не було надано проектна документація. Однак, суд це прохання відхилив, зазначивши, що ДАБІ подала "ті документи, які вважала необхідними".

"По суті, колегія суддів вирішила діяти врозріз з принципом офіційного з'ясування всіх обставин справи та обов'язком суду повно та всебічно дослідити всі обставини", - прокоментував рішення суду адвокат.

Крім цього, Максим Попов зауважив в суді, що до заяви про видачу дозволу на будівництво СП "Солінг" надало документи, що свідчать про наявність восьми будівель на території Літнього театру (сцена, каси, гараж, кінобудка, виставковий зал, туалет, кафе, сарай ), що виключає видачу дозволу на такий вид будівництва як нове будівництво.

Представник Міністерства культури додав, що висотність будівлі, яке планує поставити на території Літнього СП "Солінг" - 27 метрів. При цьому земельна ділянка знаходиться в межах історичного ареалу Одеси, тобто, висота не може бути більше 18,6 метрів. Також, за словами представника Мінкульту, відомство не мало можливості узгодити цей проект, а ДАБІ видала дозвіл з порушеннями. До того ж, ДАБІ видала цей дозвіл до рішення Мінкульту.

Представник СП "Солінг" сказав, що для них це не має значення. За його словами, ними "були виконані всі вимоги законодавства про звернення до цього органу (ДАБІ)".

Адвокат "Зеленого листа" поставив кілька запитань представнику СП "Солінг" під час засідання суду, а саме: чи визнає він, що Літній театр є пам'яткою архітектури і містобудування місцевого значення.

Представник СП "Солінг" відповів, що на його думку, в судовому порядку вже встановлено що Літній театр не включений в межі історичного ареалу міста. На наступне питання адвоката про те, чи визнає представник СП "Солінг" що Літній театр, згідно з містобудівною документацією є частиною рекреаційної зоне, він зауважив: "Такі обставини мені не відомі".

Після судових дебатів колегія суддів пішла в дорадчу кімнату. Через п'ять хвилин були оголошені вступна та результативні частини постанови: апеляційні скарги громадської організації "Зелений лист" і прокуратури Одеської області залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду - без змін.

Таким чином, суд проігнорував факти, що свідчать про явну незаконність дозволу на виконання будівельних робіт на території Літнього театру і вкотре став на бік забудовника.

За словами Владислава Балінського, через два роки з часу відкритого протистояння в Літньому і ситуативної позиції з боку глави обладміністрації Максима Степанова на стороні Громади проти комерційної забудови, сьогодні все повернулося на круги своя. Оскільки заходи забезпечення позову скасовуються разом з юрист вступом в силу рішення про відмову, над Міського саду знову нависла загроза будівництва восьмиповерхового торгового центру. Схоже, що рішення про включення даної території в межі пам'ятника садово-паркового мистецтва носило чисто декларативний характер і було всього лише предметом торгу! Судячи з усього, комерційні козирі нинішньої Одеси з лишком покривають запит на державність і адмінресурс з боку гарантів президентських виборів в Одеській області. Проте, не дивлячись на явні ознаки упередженості суддів в рішеннях щодо комерційних інтересів Ангерта-Труханова-Галантерніка, ГО "Зелений лист" має намір готувати касації.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme