Суд над Трухановим: Прокурор САП з'явився на засіданні без нового обвинувального акту

Малиновський районний суд Одеси продовжує розглядати справу стосовно розтрати бюджетних коштів Одеської міськради у великих розмірах

Суд над Трухановим: Прокурор САП з'явивс…

Учора, 23 травня, відбулося чергове засідання у справі, одним з фігурантів якої є мер Одеси Геннадій Труханов, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Пушкінську".

За словами прокурора САП Валентина Мусіяки, новий обвинувальний акт, історія зі складанням якого тягнеться з 9 квітня, все ще не узгоджений. Він надав суддям лист за підписом старшого групи прокурорів по "справі "Краяна" Максима Кравченка, у якому йдеться про те, що відпустка керівника САП Назара Холодницька закінчилася, але він поїхав у відрядження. Разом з тим, стверджує Кравченко, в усній бесіді Холодницький обіцяв підписати акт до наступного засідання, яке відбудеться 31 травня.

Цей факт викликав вже звичну реакцію адвокатів підсудних. Вони заявили, що прокурори "процесуально-диверсійними методами" затягують процес, демонструють неповагою до його сторонін і продовжують порушувати кримінально-процесуальний кодекс. Головуючий суддя Сергій Черевко нагадав, що колегія, яка розглядає справу, вже направила скаргу на дії прокурорів до Вищої ради правосуддя і її можливо скоро розглянуть.

Після цього судді перейшли до розгляду декількох клопотань сторони захисту. Адвокат Михайло Коротюк просив змінити запобіжний захід його клієнтам Ігорю Кравченку і Петру Загодиренку з застави на особисті зобов'язання. Обидва вийшли з СІЗО під заставу: Кравченко - у 5 млн ггрн, а Загодиренко - у 5,5 млн. Адвокат заявив, що ризики тиску на свідків, оскільки вони вже все допитані, відсутні, а підсудні належним чином виконували всі свої процесуальні зобов'язання. Крім того, повідомив Коротюк, у Кравченка недавно народилася друга дитина, тому його соціальні зв'язки стали міцнішими, і він як ніхто інший, нібито, зацікавлений в якнайшвидшому встановленні істини у справі.

Прокурор Мусіяка, в свою чергу, виступив проти задоволення цього клопотання. На його думку, воно не підкріплено підтверджуючими документами. У той же час, він додав, що підсудні дійсно належним чином виконували свої процесуальні зобов'язання, але це, вважає він, послужило наслідком такої значної застави.

Колегія суддів у підсумку вирішила задовольнити клопотання Коротюка частково: запобіжний захід не поміняли, але суму застави зменшили майже у 10 разів. Тепер для обох підсудних вона становить 576 тисяч гривень. Різницю їм зобов'язані повернути.

Зазначимо, що епопея зі зміною обсягів звинувачення у справі почалася 9 квітня. Тоді держобвинувач Максим Кравченко попросив суд про тритижневу паузу на складання і узгодження нового обвинувального акта. Колегія суддів на чолі з Сергієм Черевко дала прокурорам лише тиждень, але новий обвинувальний акт до суду досі не потрапив. Замість нього на адресу колегії з САП надіслали кілька листів.

У них держобвинувачення обгрунтовували затримку великим обсягом роботи і зайнятістю керівника антикорупційної спецпрокуратури Назара Холодницька, а потім і його черговою відпусткою. Адвокати підсудних ж сприймали такі дії прокурорів як спробу затягнути розгляд справи, на що не раз скаржилися суддям. Зволікання, вважають вони, можуть викликані бажанням САП дочекатися повноцінного запуску Вищого антикорупційного суду України, щоб передати справу туди.

Нагадаємо, в САП стверджують, що обвинувальний акт вже готовий.

Одеські судді звернулися до Луценка та поскаржилися на САП.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme