Рейтинг губернаторів: Степанову на Одещині дістався спадок із секретом

Підсумки минулого року цікаві, оскільки вони показують перспективи на майбутнє. Повною мірою це стосується і рейтингу губернаторів

Depo.
20 березня 2017 10:30
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Одеса, Одеська область на чолі зі своїм новим губернатором Максимом Степановим зайняла третє місце в рейтингу областей за 2017 рік від видання "ДС".

Після відставки Міхеїла Саакашвілі обов'язки голови ОДА тимчасово виконувала Соломія Бобровська. 12 січня 2017 р результатами конкурсу головою обладміністрації призначено Максим Степанов.

У минулому році економіка Одещини була на підйомі. Область увійшла в трійку кращих по динаміці будівництва (зростання на 33,8%), сільського господарства (зростання на 11,4%) і роздрібної торгівлі (зростання на 6,3%), в четвірку кращих - по динаміці промисловості (зростання на 9 , 2%). Також Одещина посіла п'яте місце по залученню прямих іноземних інвестицій на душу населення, увійшла в трійку регіонів із найменшою часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень, та на кінець року мала найменший рівень заборгованості місцевих бюджетів перед підприємствами ЖКГ (в перерахунку на одного жителя).

Здавалося б, Степанов отримав непогану спадщину. Але проблема нового губернатора в тому, що всі ці високі показники минулого року тепер перетворилися в базу для порівняння, яка буде використовуватися при оцінці розвитку області протягом 2017 р

До речі, таку ж проблему отримав новий губернатор Київщини. Але якщо Горган може сподіватися на повторення високих показників завдяки інтенсивно розвиваються передмістях столиці, то Степанову необхідно шукати якісь інші приховані резерви.

Наприклад, сумно виглядають результати Одещини в сфері зовнішньої торгівлі: сьоме місце знизу за обсягом експорту на душу населення. Експорт товарів скоротився за рік на 12,1%, експорт послуг - на 13,4%. А адже Одещина завжди славилася як найважливіші морські ворота України. Якщо Степанову вдасться більш ефективно використовувати експортний потенціал області, це може стати хорошим стимулом для всіх галузей економіки Одещини.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса