Стала відома хронологія заколоту в одеській колонії

Перший заступник з нагляду, безпеки та оперативної роботи Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби України Володимир Мелюхов детально розповів, як відбувався бунт у колонії №51

Як повідомляє Depo.Одеса, про це Володимир Мелюхов розповів на свої сторінці у Facebook.

За словами правоохоронця, причиною безладів сталі сплановані дії частини засуджених та так званих "смотрящіх". "На понеділок (27 травня, - Ред.) у вказаній установі був запланований обшук із залученням сил та засобів інших установ Південного МРУ. Одночасно з цим мало відбутися етапування шістьох засуджених негативної спрямованості на чолі зі "смотрящім" за вказаною установою. Але, "смотрящі" вирішили опиратися власному етапуванню та, за погодженням із деякими кримінальними авторитетами з Одеського регіону, почали підготовку до бунту. Заздалегідь було заготовлено знаряддя для опору у вигляді каміння та палиць", - написав Мелюхов. 

Через відсутність оперативної інформації під час обшуку працівники колонії були атаковані великими силами зеків, що були озброєні палицями та камінням. "Житлова зона лишилася за бунтівниками, виробнича - за ГШР. Тим часом шістьох "смотрящіх" вдалося вивезти з установи, незважаючи на спротив. Після цього засуджені зрозуміли, що накоїли, та розійшлися по відділеннях", додав правоохоронець. 

Також він звернув увагу на той факт, що майже одразу після початку бунту до стін колонії прийшли місцеві "громадські активісти" із заздалегідь підготовленими банерами. На думку Мелюхова, це зайвий раз свідчить про те, що вказана акція була заздалегідь спланованою криміналітетом з волі та із в'язниці. 

Також він розповів, що під час безладів сильно постраждали двое співробітників колонії. Зараз вони перебувають у лікарні. Медики запевняють, за їхні життя хвилюватися не треба.

Нагадаємо, днями вранці в Одеській колонії №51 стався бунт та пожежа на території установи. Стали відомі причини, з яких ув'язнені підняли бунт. Згодом з'явилося відео того, що відбувається за парканом в одеській колонії.

За фактом подій в одеській колонії поліція розпочала кримінальне провадження.

Правоохоронці показали, як виглядає колонія після пожежі.

Слідчі Миколаївcького теруправління ДБР розпочали досудове розслідування за фактом службової недбалості працівників державної установи "Південна виправна колонія № 51" в місті Одесі.

Відучора, 29 травня, у колонії ввели режим особливих умов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса