UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сотні одеситів писали диктант з української просто неба

Біля пам'ятника Дюку у центрі міста зібралися ті, хто вирішив провірити свої знання з рідної мови

Сотні одеситів писали диктант з українсь…

Захід відбувся вчора, 24 серпня, в рамках Вишиванкового фестивалю. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

За парти сіло більше 350 осіб. За словами організаторів диктанту, рівень тексту відповідав програмам 9-11 класів. У заході взяли участь люди у віці 9 до 75 років. Мотивація також найрізноманітніша - від бажання перевірити свої реальні знання перед іспитами до ностальгічних спогадів про юність за партою.

Автором і читцем тексту диктанту став доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександр Авраменко - його перу належать багато підручників з української мови.

Авраменко підготував текст з 157 слів, присвячений Одесі – "Перше кіно в Одесі". У ньому йшлося про відомого Йосипа Тимченка, який створив кіно раніше, ніж брати Люм'єри. Тимченко показав перше кіно в Одесі, шокувавши сучасників.

Авраменко читав неспішно і дуже виразно, з численними повтореннями, тому надскладних завдань перед учнями-добровольцями не стояло.

Хтось справлявся дуже швидко і легко, хтось сидів над листом, а були і такі, хто заглядав до сусіда. Так чи інакше, але всі учасники отримали задоволення. Результати диктанту буде оголошено сьогодні, 26 серпня, о 16:00 на площі біля Дюка.

Нагадаємо, за тиждень до дня проведення диктанту на нього зареєструвалося близько 300 осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook