Як монополія Труханова робить з Одеси смітник в стилі Садового

В Одесі в цьому році, особливо влітку, проблема вивозу сміття стала вкрай актуальною

Як монополія Труханова робить з Одеси см…

Якщо ще в попередньому році гори сміття більше зустрічалися у приватному секторі, то цьоріч їх можна побачити навіть у центрі, наприклад, на Дерібасівській. Жуналісти Depo.Одеса з'ясовували, чому "південна Пальміра" перетворюється на сміттєзвалище.

Погані одесити – добра влада

Проблеми вивозу сміття в місті влада традиційно пов'язує з тим, що за послуги вивозу погано платять одесити. Але гори неприбраних відходів височіють як у звичайних спальних районах, так і у частинах міста з елітними будівлями. Владу це питання мало турбує. У Геннадія Труханова досить швидко знайшли інших винуватців – дрібних операторів. В той час, коли весь світ каже про плюси конкуренції і користь від малого та середнього бізнесу, в Одесі з кожним роком роблять все більше кроків до монополізму у всіх життєвих сферах – ремонту доріг та будівель, харчування дітей, встановлення МАФів… Не стала виключенням і послуга вивозу сміття. Багато років основним оператором була компанія, яка належала депутату від шовіністичної проросійської партій "Родіна" Ігорю Маркову, але після Революції Гідності та втечі "Марадонни" (прізвисько Маркова, - Ред.) фірма буда переоформлена на інших осіб. Формально головою згідно реєстру юросіб є колишній член виконкому Віктор Ткаченко, директором Юрій Кривенко (члени тієї ж партії "Родіна"), а кінцевим бенефіціарним власником крім Ткаченка записаний Др. Штефан Штойбер (Австрія, Відень).

Джерела в муніципалітеті розповіли кореспонденту Depo.Одеса, що фірма підконтрольна меру Геннадію Труханову та його партнерам. Найцінніше те, що фірма орендує сміттєзвалище. Чому б і ні, адже це суперприбутковий бізнес.

Знайшли крайніх

На апаратних нарадах Труханов та його підлеглі критикують саме "дрібних операторів". За доповіддю, яку озвучили нещодавно на апаратці, великі оператори не хочуть працювати на околицях і хочуть обслуговувати лише великі райони, а дрібні фірми на околицях не справляються з ситуацією.

Цікаво, що у своєму звіті чиновники причиною такої ситуації називають те, що в Суворовському і Малиновському районах відсоток укладання договорів на вивіз сміття дуже низький.

"В приватному секторі 70-80% домогосподарств мають договір на вивіз сміття, але, на жаль, заборгованість по сплаті дуже велика", - зауважив мер Геннадій Труханов.

Труханов розпорядився зібрати нараду і запросити на неї операторів сміттєвого ринку. "Якщо не платять, то сміття вивозити не будуть, це треба розуміти. І не треба потім постити фотки в сомережах", - заявив міський голова.

Проте фотографії з'являються і в соцмережах, і на офіційному порталі міськради "Єдиний центр звернення громадян", на якому одесити скаржаться на гори сміття та неякісну роботу комунальників. Наприклад, таку картину місцеві мешканці нерідко бачать на вулиці Героїв Сталінграду.

Фото: 1535.odessa.ua

Цікаво, що на нараді йшлося про ОСН "Дмитрівка". Цей район знаходиться між Люстдорфською дорогою і Фонтаном. За даними чиновників, тут укладено 150% договорів, але скільки люди платять, встановити неможливо, так як такі оператори як ТОВ "Союз", що працює в цьому елітному приватному секторі, не дають даних про те, скільки за договорами платять люди. Вони називають це комерційною таємницею. Незрозуміло, як мер вірить таким даним щодо проплати одеситів. Проте Труханов зазначив: "Заборгованість дуже висока, і ми повинні підвищувати рівень свідомості громадян. Треба пояснити людям, що якщо не платите, то вивозити сміття не будуть".

Складається враження, що ця інформація, яка звучить з вуст керівників міста, є певним "вкиданням", і робиться це задля того, щоб ЗМІ підхопили інформацію, яка стане грунтом для ще більшої монополізації ринку на користь своїх компаній.

Саркофаги як благоустрій

Між тим підґрунтя для монополізації готується під виглядом благоустрою. Це одна з "трендових" тем в одеської мерії. Так, благоустроєм прикривають монополізацію ринку МАФів. Нещодавно мер заявив, що в центрі міста планують встановити так звані "саркофаги", а в житлових масивах звести паркани, за якими будуть ховати сміттєві контейнери. Першу споруду, яка буде маскувати від очей туристів сміття, вже з метою експерименту встановили на Приморському бульварі. У мерії такі дії пов'язують з підтримкою туристичної привабливості Одеси. А загорожу, яка буде ховати контейнери, встановили на вулиці Генерала Петрова. Цікаво, що чиновники мерії слово "саркофаг" запозичили у активістів, які саме так пропонували колись назвати контейнери для відходів.

За результатами експлуатації даних об'єктів будуть зроблені висновки про доцільність подальшого встановлення подібних споруд на території міста.

Ясно, що виготовляє такі конструкції якась певна компанія, з якою буде теж працювати певна компанія. Наприклад, комунальне підприємство "Одескомунтранс", яке офіційно виконує роботи з вивозу сміття, зареєстроване під однією адресою з приватною фірмою "Еко-Ренесанс", яка в свою чергу, була ще кілька років тому зареєстрована під однією адресою з ТОВ "Союз". Не буде дивом, що ці фірми виступлять інвесторами реформи.

Цікаво, що коли в мерії презентували експеримент, то жодного разу не згадали про сортування сміття. Тобто підходити глобально до проблеми та поки ніхто не збирається на масовому рівні.

Місто, яке тоне у смітті

Між тим, поки в мерії ставлять експерименти, гори сміття на вулицях Одеси ростуть. При цьому жодного разу компанії, які працюють на ринку з вивозу відходів, не були покарані за погану роботу. Можливо, це пов'язано з тим, що сама мерія зацікавлена в такій ситуації, щоб завести нові свої порядки. До відома: Труханов призначив керувати сміттєвими "саркофагами" поліцейського з Чернігова. Розпорядження про призначення нового голови комунального підприємства "Одескомунтранс" Романа Абакумова було підписано на початку серпня. Раніше Абакумов був начальником ДАІ з обслуговування в Одесі управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області. Декілька років тому посадовець отримав від Геннадія Труханова подяку. До призначення на посаду керівника одеського КП він працював у Чернігівський області начальником Козелецького відділення поліції Ніжинського відділу. Відомо також, що його дружина Людмила Абакумова є директором Чернігівського відділення АТ "Таскомбанк".

Між тим плани мера можуть серйозно змінитися, якщо на заміну періодичним пожежам на стихійних сміттєзвалищах у місті влаштують львівський сценарій. В Одесі на полях фільтрації фактично діє незаконне сміттєзвалище. Це може сколихнути місто і змусити мерію не ставити "саркофаги", а зайнятися питанням створення переробного заводу. Про нього кажуть вже з десяток років, але поки що проект залишається на папері і далі балачок діло не йде.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme