Море-2018: У скільки влетить відпочинок на одеському узбережжі

Курортний сезон розпочасвя, і у напрямку Одеси не так вже й легко дістати квитки на потяг, а місцеві власники житла та готелі бронюють дати для відпочівальників

Море-2018: У скільки влетить відпочинок…

Існує думка, що дешевше відпочити на курортах Туреччини, ніж на українському узбережжі. Проте багато українців з різних причин обирають саме вітчізняні курорти і вже складають плани: куди та коли поїхати. Depo.Одеса порахував, у яку копійку обійдеться відпочинок на одеських пляжах іногороднім.

Купуємо квитки

Вартість квитків залежить від дня тижня та класу вагону – плацкарт, купе або люкс. Для порівняння візьмемо вартість квитків на плацкартні місця станом на 1 червня поточного року з різних обласних центрів. Так, у потязі "Київ – Одеса" за одне місце у плацкартному вагоні доведеться заплатити 136,35 грн, подорож з Дніпра обійдеться у 173,72 грн, зі Львова – у 144,07 грн, а з Харкова – 191,87 грн. Щоб дістатися до Одеси з Івано-Франківська доведеться заплатити 154,02 грн, а з Запоріжжя – 118,96 грн.

Вартість квитків у вагонах-купе приблизно у два рази вище, а якщо це ще фірмовий потяг, наприклад, "Чорноморець", що курсує між Одесою та Києвом, то доведеться заплатити ще більше.

Де зупинитися

Добре, якщо у бажаючих відпочити в Одесі є родичі або знайомі, які, якщо і не пустять до себе пожити, то, принаймні, допоможуть знайти житло. Але і коли немає таких зв'язків, зараз з цим проблем не виникає, бо існує безліч різноманітних сайтів, де можна заздалегідь забронювати койку або замовити номер у готелі чи на базі відпочинку на конкретні дати. Проте і тут варто бути обізнаним, бо часто житло здають не самі господарі, а посередники, яким треба буде заплатити половину вартості оренди. Окрім того, не варто погоджуватися на так звану передплату, яку вимагають люди, які здають житло в оренду, не факт, що ви повернете свої гроші.

Вартість кімнат, квартир та будиночків у різних районах міста істотно відрізняється: так, на селищі Котовського житло завжди було дешевше, ніж в Аркадії або на Фонтані, хоча від нього до моря можна доїхати трамваєм або маршруткою за якихось 15 хвилин. Одразу зазначимо, що проїзд в електротранспорті в Одесі коштує 3 гривні і платиться або кондуктору, або водієві на виході; за проїзд у маршрутці доведеться заплатити 7 гривень, до того ж, Одеса, напевне, майже єдине місто в Україні, де оплата проводиться на виході з автобуса, а не при посадці.

Тепер про ціни на житло. Станом на травень ціни на добову оренду однокімнатної квартири у Лузанівці, що знаходиться на узбережжі моря, стартують від 270-300 гривень, приблизно у таку ж суму обійдеться житло на Пересипу або селищі Котовського. Проте дехто з власників житла вже вказує в оголошеннях, що влітку готовий підвищити ціну за оренду квартири до 500-600 грн. Готелі в цих районах вже зараз коштують 600-900 гривень за номер на двох на добу. Бази відпочинку вже опублікували ціни на кімнати і на літні місяці, і якщо у червні вони пропонують одне місце у кімнаті за 290 грн, то у липні-серпні теж саме місце коштуватиме 380 грн.

Ціни на житло в центрі міста та на Черьомушках зараз складають 400-500 гривень за однокімнатну квартиру за добу. В Аркадії власники вимагають за такі ж квартири від 800 гривень. Вартість готельного номеру в центральній частині міста – 700-1800 гривень та вище у залежності від його класу. На пляжі "Ланжерон" за готельний номер доведеться заплатити мінімум 850 гривень за добу, а в районі "Отради" - від 760 грн. В "Аркадії" є як не дуже дорогі готелі, відпочинок в яких обійдеться навіть у 650 гривень, так і елітні, в яких номер коштуватиме мінімум 2,5 тисячі. Квартира від господаря коштує приблизно тисячу гривень. А будиночок у Совіньоні обійдеться відпочивальникам від 1,5 тисячі гривень.

Ще один варіант житла – різноманітні хостели. Ціни тут вражають своїм розбігом: у деяких за койко-місце зараз просять 60 гривень, в інших 130 і навіть 400 гривень.

За містом не скрізь дешевше

Поблизу Одеси існує чимало селищ та сіл, де теж можна відпочити на березі моря. Затока, Грибовка та інші занадто популярні курортні населені пункти – не такі вже й дешеві, ціни на житло тут такі самі, як і в Одесі. Але можна відпочити на березі моря і в наметі. Якщо такий відпочинок до вподоби, то варто звернути увагу на села Курортне та Приморське, що у Білгород-Дністровському районі. Також можна розбити намети і в тій же Затоці та Кароліно-Бугазі, для цього у цих селищах існують спеціальні майданчики, правда, оплатити місце під намет все ж доведеться, це не безкоштовно.

Нерідко відпочивальники розбивають намети і в Одесі, в районі Продмашу (провулок Векслера). Проте такий відпочинок диким не назвеш.

Скільки коштує поїсти

Ціни на продукти харчування в Одесі дуже різноманітні – чим далі від пляжу, тим дешевше можна купити "рачки", воду або морозиво. Якщо є бажання відпочити у відпустці і від кухні, щоб не варити борщі та не смажити котлети, можна пообідати у кафе та ресторанах або купувати готові страви у супермаркетах. Хоча з такими товарами треба бути дуже обережним, бо, нажаль, не всі торгові мережі притримуються правил зберігання та приготування їжі.

Що стосується закладів харчування, то тут кожен обирає на свій гаманець. Звісно що кафе та ресторани, які знаходяться на узбережжі, дешевими не назвеш. А у найдешевших кафе, таких як "Жарю-парю" або "Пузата хата" обід коштуватиме 60-80 гривень. Найдешевший варіант, якщо є можливість готувати, купувати напівфабрикати або другі продукти в магазинах, супермаркетах та на ринках, яких чимало у всіх куточках міста.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme