Сільським медикам на Одещині планують закупити мобільні валізки по 42 тисячі гривень

На даний момент пілотний проект реалізується в Окнянському районі

Фельдшери, що обслуговують населення в Окнянському районі, мають спеціальні мобільні діагностичні комплекси, з допомогою яких можуть провести первинну діагностику та огляд хворих. Як повідомляє кореспондент Depo.Одеса про це під час зустрічі з журналістами, яку організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, розповів керівник Департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА В'ячеслав Полясний.

За його словами, загалом для області потрібно 505 мобільних валізок, з яких 30 вже закуплені та використовуються сільськими медиками в Окнянському районі. Вартість однієї валізки складає 42 тисячи гривень. До складу мобільного обладнання входить дотометр, бесконтактний електронний термометр, пристрої для вимірювання рівня цукру в крові, проведення ЕКГ та інші необхідні для першої допомоги медичні апарати.

З допомогою планшету, в який встановлена SIM-карта для виходу у мережу Інтернет, данні хворих заносяться в автоматичному або ручному режимі до електронної картки пацієнта. Лікар, який отримує такі данні, може в реальному часі надати середнім медпрацівникам необхідні консультації, призначити хворому додаткове обстеження і лікування.

Сам процес передачі данних, про який розповів Полясний, має назву телемедицина. Завдяки телемедицині лікарі у невеличких лікарнях також зможуть звернутися до фахівців в обласній лікарні по допомогу у встановленні хворому діагнозу та призначенні лікування. "У невеличких поліклініках немає сенсу тримати вузькопрофільних спеціалістів, тому телемедицина - це добрий вихід для того, щоб людина отримала консультацію фахівця не виїжджаючи зі свого населенного пункту", - зазначив Полясний.

Він виразив надію, що приклад впровадження мобільних валізок на Одещині буде ухвалений в Міністерстві охорони здоров'я і з часом впровадженний в інших областях країни.

Полясний зазначив, що мобільні валізки, якими користуються сільські медики на Одещині, були виготовлені на заказ в Україні. Масового виробництва такого обладнання на данний час в країні немає.

Загалом, для реалізації реформи сільської медицини на Одещині планується витратити 240 млн грн.

Depo.Одеса писав, що сільських медиків на Одещині забезпечать найсучаснішим обладнанням.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса