ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сільським медикам на Одещині планують закупити мобільні валізки по 42 тисячі гривень

На даний момент пілотний проект реалізується в Окнянському районі

Depo.
14 березня 2018 17:32
ФОТО: depo.ua

Фельдшери, що обслуговують населення в Окнянському районі, мають спеціальні мобільні діагностичні комплекси, з допомогою яких можуть провести первинну діагностику та огляд хворих. Як повідомляє кореспондент Depo.Одеса про це під час зустрічі з журналістами, яку організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, розповів керівник Департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА В'ячеслав Полясний.

За його словами, загалом для області потрібно 505 мобільних валізок, з яких 30 вже закуплені та використовуються сільськими медиками в Окнянському районі. Вартість однієї валізки складає 42 тисячи гривень. До складу мобільного обладнання входить дотометр, бесконтактний електронний термометр, пристрої для вимірювання рівня цукру в крові, проведення ЕКГ та інші необхідні для першої допомоги медичні апарати.

З допомогою планшету, в який встановлена SIM-карта для виходу у мережу Інтернет, данні хворих заносяться в автоматичному або ручному режимі до електронної картки пацієнта. Лікар, який отримує такі данні, може в реальному часі надати середнім медпрацівникам необхідні консультації, призначити хворому додаткове обстеження і лікування.

Сам процес передачі данних, про який розповів Полясний, має назву телемедицина. Завдяки телемедицині лікарі у невеличких лікарнях також зможуть звернутися до фахівців в обласній лікарні по допомогу у встановленні хворому діагнозу та призначенні лікування. "У невеличких поліклініках немає сенсу тримати вузькопрофільних спеціалістів, тому телемедицина - це добрий вихід для того, щоб людина отримала консультацію фахівця не виїжджаючи зі свого населенного пункту", - зазначив Полясний.

Він виразив надію, що приклад впровадження мобільних валізок на Одещині буде ухвалений в Міністерстві охорони здоров'я і з часом впровадженний в інших областях країни.

Полясний зазначив, що мобільні валізки, якими користуються сільські медики на Одещині, були виготовлені на заказ в Україні. Масового виробництва такого обладнання на данний час в країні немає.

Загалом, для реалізації реформи сільської медицини на Одещині планується витратити 240 млн грн.

Depo.Одеса писав, що сільських медиків на Одещині забезпечать найсучаснішим обладнанням.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook