"Сі Бриз-2019": Як військові моряки захоплюють суда та готуються до навчань (ФОТОРЕПОРТАЖ)


Цьогоріч до морських тренувань в україно-американських навчаннях залучили 27 кораблів з України, США, Великої Британії, Румунії, Грузії, Канади, Туреччини та Болгарії

"Сі Бриз-2019": Як військові моряки захо…

Операційною зоною навчань стала північно-західна частина Чорного моря. Саме тут військові різних країн будуть проводити спільні тренування, у тому числі бойові стрільби. Як саме військові готуються до виходу у море, дізнавався Depo.Одеса.

Військові відпрацьовують всі операції за стандартами НАТО, які направлені на забезпечення миру та безпеки у кризовому регіоні. Зокрема, увага приділятиметься протичовновій, протикатерній обороні, протимінним діям. Також запланована морська операція з перехоплення підозрілого судна, а також порятунку судна, що зазнало лиха. При цьому військові з різних країн будуть вчитися співпрацювати одні з одними.

Цьогоріч від ВМС Збройних сил України до навчань залучать дев'ять катерів та суден,  стільки ж кораблів та катерів буде залучено від Держприкордонслужби України. Від Сполучених Штатів та Великобратинії у навчаннях візьмуть участь есмінці, від Грузії – патрульний катер, від Канади та Туреччини – фрегати, від Румунії – фрегат та два корвети, ще один корвет – від Болгарії.

Капітан 2 рангу Павло Рудь розповів, що у морському компоненті з боку України також задіяні малі броньовані катери "Вишгород" та "Аккерман", які беруть участь у бойових стрільбах. Зі свого боку, командир катеру "Вишгород" Ігор кошмак вважає, що кожний вихід у море – це новий досвід. Також він вражений американською підготовкою та рівнем військової техніки. За словами заступника командира корабля "Гетьман Сагайдачний" з морально-психологічного забезпечення капітана 2 рангу Володимира Мамєдова, його корабель також бере участь у бойових стрільбах.

Керівник навчань "Сі Бриз-2019" з українського боку контр-адмірал Олексій Неїжпапа розповів, що за планом операції, військові відпрацьовують кризовий район, щоб не допустити його захвату.

На питання журналістів, чи планувалося, щоб у навчанні приймали участь українські кораблі, які були захоплені Росією, Неїжпапа відповів, що вони не приймали б участь, тому що планувалося, що вони підсилять українську сторону в Азовському морі.

Капітан 1 рангу Метью Леман розповів, що поряд з місцем, де проводяться українсько-американські навчання, російські кораблі проводять маневри. Проте конфліктних ситуацій не відбувалося.

Також журналістам показали один з елементів навчань, коли, за словами позивного "Гомер", відбулося захоплення "ворожого" судна. На операцію військові вирушили на катерах та досить швидко впоралися із завданням.

Журналістів ознайомили з американським есмінцем "Карні", яке бере участь у навчанні. Воно не нове: було закладене 3 серпня 1993 року на верфі компанії Bath Iron Works в місті Бат, штат Мен, і названо на честь американського адмірала Роберта Карні.

У 2007–2008 есмінець брав на Близькому Сході участь в операції "Технічна безпека". У 2011 році під час патрулювання Атлантики есмінець попередив чотири спроби піратства у рамках операції "Океанський щит". У 2013–2014 роках базувався у Перській затоці на підтримку операцій морського перехоплення. У липні 2016 року есмінець брав участь у порятунку сотні мігрантів, які на надувних човнах намагалися переплисти Середземне море. У 2016 року USS Carney брав участь в операції "Блискавка Персея" проти бойовиків ІДІЛ у Лівії. Також забезпечував повітряну підтримку візиту Барака Обами до Афін. У березні 2017 року брав участь у навчаннях НАТО у Шотландії.

Метою корабля у Чорному морі, за даними прес-служби 6-го флоту ВМС США, є "проведення операцій із забезпечення безпеки на морі, а також зміцнення сумісності флотів союзників і партнерів в регіоні".

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme