Шалені ремонти доріг, "золоті" мости і нове майбутнє "Вікторії": Найцікавіші закупівлі на Одещині у 2019-му 

В Одеській області цей рік був дуже цікавий на закупівлі – були тут вже традиційні багатомільйонні ремонти доріг, нові автівки для чиновників, ремонти та багато чого іншого

Фото: pixabay.com

Depo.Одеса спробував проаналізувати найцікавіші тендери, які були проведені на Одещині з початку поточного року.

Везунчик "Ростдорстрой" 

Доля знову була на боці відомої в Одесі компанії "Ростдорстрой", яка виграла два чи не найбільших тендера від мерії – на ремонт Новоаркадійського колектору та вулиці Софіївської. Цю фірму пов’язують з найближчім оточенням мера, а саме, в реєстрі співвласником вказаний депутат міськради від партій "Довіряй ділам" Юрий Шумахер. Загалом від міста фірма отримала підрядів лише у 2019 році на суму 297 410 142 гривень. 

Скрін: youcontrol.com.ua

Скрін: youcontrol.com.ua

Так, компанія підписала договір на ремонт Новоаркадійського колектора за 115 мільйонів гривень. Капітальний ремонт проведуть на ділянці від вулиці Генуезька, 36, до Шампанського провулку, 11. Кінцевий термін робіт зазначений до 31 грудня 2020 року. Договір з компанією начальник управління капбудівництва Борис Панов підписав 5 березня.

Відзначимо, що компанія "Ростдорстрой" запропонувала надати свої послуги на 854 тисяч гривень дешевше, ніж було запропоновано на початку аукціону.

Також "Ростдорстрой" отримує практично всі гроші, які мерія бере в кредит в частині дорожніх робот. Після того, як компанія відремонтувала Преображенську, вона отримає 161 мільйон гривень на ремонт Софіївської вулиці.

За ці гроші фірма зобов'язується відремонтувати проїжджу частину, зробити тротуари, в'їзди у двори, перекласти комунікації і трамвайні рейки, спиляти аварійні і висадити 71 молоде дерево, встановити камери відеоспостереження, огорожу і антипарковочні стовпчики, нові зупинкові комплекси для громадського транспорту, світлофори і дорожні знаки, урни тощо.

Після проведення цього тендеру Південний офіс Держаудитслужби проводив моніторинг закупівлі через публікації ЗМІ, але порушень законодавства у сфері публічних закупівель на стадії планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення, розкриття тендерних пропозицій, їх розгляду та оцінки не встановлено.

"Золотий" міст

В цьому році ще подорожчало будівництво мосту через Сухий лиман на півсотні мільйонів гривень. ТОВ "Південьтрансбуд", що зводить міст через Сухий лиман, знайшло додаткові роботи з реалізації цього неоднозначного проекту. 

Коригування, як часто це буває, провели через зміни у нормативній базі, створення сприятливих умов для підвищення рівня безпеки руху, врахування додаткових робіт з армування буронабивних паль, складанням металевої прогонової будови, влаштуванням монолітної плити прогонової будови, складанням та розбиранням тимчасових риштувань. "Під час робочих нарад між проектувальником та замовником було прийнято рішення змістити вісь мостового переходу для можливості збереження руху по існуючому парому на весь період будівництва, у зв'язку з відсутністю стабільного фінансування , що тим самим порушує нормативний термін будівництва, передбачений проектом", – йдеться у повідовленні на сайті закупівель.

Нагадаємо, що експерти розкритикували новий міст, що йде паралельно поромній переправі та має стати частиною дороги на Чорноморськ. Невелика висота мосту, близько 4 метрів, не дозволить проходити під ним навіть яхтам, не кажучи вже про баржі, що мали б доставляти продукцію з місцевого заводу залізобетонних конструкцій.

Основна сума тендеру склала більш ніж 400 мільйонів.

"Неочікуваний" ремонт Вікторії

Незважаючи на всі доводи батьків дітей, які постраждали та загинули під час пожежі у вересні 2017-го, в Одесі вирішили відкрити влітку сумнозвісний табір "Вікторія". І, звичайно, на це виділили чимало грошей. Влітку на капітальний ремонт табору витратять майже 5 мільйонів гривень. Ремонтом займеться компанія "Одесміськбуд", яка запропонувала найвищу ціну за роботи.

Скрін: prozorro.gov.ua

Замовником капітального ремонту "Вікторії" виступило Управління капітального будівництва Одеської міськради. Спочатку планувалася виділити 7 мільйонів, проте під час аукціону різні компанії запропонували ціни набагато нижче.

Серед останніх трьох учасників тендера були дві одеські компанії – ТОВ "РСК Парус" і "Одесміськбуд", а також ТОВ "Укрбудконстракшн", зареєстроване у Дніпрі. Остання запропонувала свої послуги за 4,3 млн грн, а перша –  за 3,6 млн грн.

Варто зауважити, що переможеть має статутний капітал 10 тисяч гривень. Зареєстрували "Одесміськбуд" у 2016 році як "Укрбуд Інвест Лтд" на директора Іллю Махно, а потім переписали під новою назвою на адвоката Олега Белосевіча і директора Юрія Воронова. Раніше Воронов очолював відділ продажів ТОВ "Кріопром-Газ-Ізмаїл", а також був кандидатом в депутати Авангардівської селищної ради.

Скрін: youcontrol.com.ua

Роботи у "Вікторії" мають завершити до 30 червня 2020 року.

Відзначимо, що табір "Вікторія" знаходився під арештом майже півтора року після трагічної загибелі трьох дівчаток у пожежі, що сталася у ніч з 15 на 16 2017 року. У цьому році з бюджету міста на оздоровлення і відпочинок дітей в "Вікторії" виділили 179 тисяч гривень. Зміна в таборі триватиме з 20 по 28 серпня, а прийняти планують близько 100 дітей, однак запускати дерев'яні будівлі не будуть.

Нова Єврейська за більш ніж півсотні мільйонів

Близько 47,7 мільйона гривень планували витратити у цьому році, щоб довести до ладу Єврейську лікарню, яку вже не можуть відремонтувати кілька років.

Реставрувати планують головний корпус літери "Г". Компанія, яка виграє тендер, повинна закінчити роботи до кінця 2020 року. У головному корпусі планують облаштувати нове відділення - екстреної медичної допомоги.

Торги виграла ТОВ "Компанія Екстер'єр-Дизайн", яка запропонувала за свої послуги 45 788 880 гривень. 

Варто зауважити, що ця фірма, згідно з базою Youcontrol, отримала на ремонт Єврейської 62 мільйони, а загалом підрядів – на 67 мільйонів, і майже всі – від мерії в цьому році.

Скрін: youcontrol.com.ua

І ще одна цікавинка від управління капітального будівництва Одеської міськради. За гроші платників податків місто відремонтує Київський райсуд Одеси за 34,5 мільйона, який розташований на Варненський, 3-б.

Замовником виступає Управління капбудівництва Одеської міськради. Сума в 34,5 мільйона гривень обумовлена кількістю робіт, які хочуть виконати в рамках реконструкції – від демонтажу пнів і до закупівлі ліжка, а також установка мобільного підйомника для людей з інвалідністю. Підрядник, який переміг в аукціоні, повинен буде завершити роботи на території Київського райсуду до кінця 2020 року. Виграла тендер фірма "Таурус", яка відремонтує суд за вказану суму. Більш дешеву пропозицію ОВ "Укрбудконстракшн" на ремонт за 29,5 млн було відхилено через проблеми з документами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса