Сезон одеської тюлечки: Де купити, скільки коштує, з чим смакує
Розпочався сезон чорноморської тюльки – що таке одеська цаца і як полюбити тюльку назавжди
В Одесі почався сезон тюльки – її зараз продають майже всюди. Сезон триватиме впродовж усього літа, тож варто дізнатися, за що тюльку так люблять одеські господині, як її правильно обирати та купувати, що з неї можна приготувати.
Біля будинків і лікарень: Де в Одесі продають тюльку та за який кошт
Одеса – приморське місто, тож нічого дивного немає в тому, що рибні страви тут люблять і вміють готувати. Тюльку ж одеські господині особливо поважають за те, що її доступна ціна аж ніяк не робить її гіршою за іншу рибку.
Радісні пости, присвячені появі у продажу свіжої тюльки почали з’являтися у соцмережах ще наприкінці квітня.
Зараз на Привозі тюлька коштує по 50-70 гривень за кілограм. За ті самі гроші її можна купити і на інших базарах міста, а також на вулицях, біля житлових будинків, навіть біля лікарень та пологових.
Фото: Ганна Березкіна
Прихопити картонну коробку: Як обирати та купувати тюльку
Одеські господині стверджують: аби правильно обрати тюльку, треба уважно дивитися і куштувати. Крім того, є один важливий нюанс: йти по тюльку треба зранку, бажано до 10 години. Те, що куплено пізніше, увесь день провело в умовах одеської спеки і… воно вже якось не зовсім тюлька. Також досвідчені господині радять брати з собою картонну коробку для тюльки, аби донести її додому гарною та ціленькою.
Окрім тюльки на одеських базарах пропонують іншу невелику рибку: сардельку, хамсу, анчоуса. Треба шукати саме тюльку – анчоус та хамса поступаються їй за смаком, а сарделька завелика для найпопулярніших страв – цаци та біточка.
Цаца, шкара, біточки: Що приготувати з тюльки
В першу чергу з тюльки, звичайно, готують знамениту цацу. Назва цієї страви походить від болгарської назви чорноморсько-каспійської тюльки. Страва дуже смачна і водночас проста у приготуванні – тюльку потрібно просто обваляти у борошні з сіллю та спеціями та смажити у фритюрі.
Щоб приготувати знамениті біточки, на 1 кілограм тюльки знадобляться:
-
пучок кропу,
-
2-3 ложки борошна,
-
одна цибулина,
-
одне яйце,
-
сіль та спеції за смаком.
Чистимо рибку від голів та хребтів, дрібно нарізаємо кріп та цибулю, змішуємо всі інгредієнти та смажимо на добре розігрітій пательні в олії.
Засолити тюльку теж дуже просто. На кілограм риби знадобиться дві столові ложки солі та дві столові ложки цукру. Змішуємо почищену рибу з сіллю та цукром і за дві години малосолочка готова.
Ще один традиційний кулінарний шедевр – шкара. Готується страва з тюльки, цибулі, спецій. Можна додати лимону чи помідорів. Головне – води не треба. Чистимо рибу, нарізаємо цибулю напівкільцями, розігріваємо у казанку олію. Обсмажуємо цибулю і додаємо тюльку. Стушивши рибу, можна додати у майже готову страву трішки оцту або лимону, помідори. Зі спецій, крім солі та чорного перцю, нічого не потрібно.
Читайте також:
Азовський ромб: Чи посуне бердянська камбала бичка-годувальника
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса