ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі вирішив дати дорогу на вибори молодим

Одеський губернатор остаточно дистанціювався від виборчого процесу на Одещині
Depo.
19 вересня 2015 13:35
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі вирішив дати дорогу на вибори молодим
Саакашвілі вирішив дати дорогу на вибори молодим

Вчора стало відомо, що обласний штаб партії Порошенка очолить нардеп Олексій Гончаренко, який вважається куратором регіону. Це свідчить про те, що Михайло Саакашвілі, який до того жорстко вступив в боротьбу за лідерство в БПП "Солідарність" на Одещині, таки збавив оберти та вирішив поступитися в цьому питанні.

Нагадаємо, в останній місяць літа одеський губернатор розгорнув справжню "антигончаренківську" кампанію в Південній Пальмірі. Спочатку його підлеглі влаштували потасовку з нардепом в стінах ОДА. Подейкують, що головною причиною розборок стали саме списки БППС. А пізніше силовики влаштували маски-шоу в облраді, яку очолює найближчий соратник Гончаренка - Михайло Шмушкович, призначений на цю посаду з його подачі, замінивши собою Гончаренка. Окрім всього, Шмушковіч є кумом Олексія Гончаренко і його однокурсником по Одеському національному медичному університету. Слідчі дії проходили в незвичайній обстановці прозорості і в присутності журналістів, яких на захід запросила чомусь прес-служба Одеської обладміністрації. При тому, що запрошення журналістам розсилали підопічні Саакашвілі, слідчій уточнював, що заяву в правоохоронні органи, у зв'язку з якими силовики проводили обшук в Одеській облраді, написав голова Одеської міської парторганізації ВО "Батьківщина" Григорій Гріншпун.

За нашими даними, головною метою такої діяльності мало стати призначення куратором виборів від партії влади першого заступника Саакашвілі Володимира Жмака, який разом з ним навчався на факультеті міжнародних відносин і міжнародного права Київського університету імені Шевченка.

Крім того, саме Саакашвілі вдалося заблокувати і прибуття "варяга" від Кличка. Нагадаємо, що в процесі об'єднання "Солідарності" і УДАР, Віталій Кличко почав вимагати віддати Одеську область під кураторство його людини. На головуючу посаду політичної сили на Одещині він хотів поставити скандального київського забудовника і екс-"регіонала" Вадима Столара.

Призначення ж Гончаренка головним "розподільником" виборів свідчить про те, що Саакашвілі вирішив максимально дистанціюватися від виборчого процесу. Справа в тому, що, по-перше, Саакашвілі має далекі приціли і не хоче себе напряму зв'язувати з жодною політичною силою. По-друге, навряд чи ці вибори будуть для Порошенка успішними на Одещині, і приміряти на себе роль головного винуватця провалу, Саакашвілі не з руки.

Втім, персонально Саакашвілі ніколи і не планував брати на себе відповідальність за кампанію БППС, і постійно заявляв, що "на вибори йому начхати".

Читайте також: Вибори-2015: Саакашвілі хоче бути "сірим кардиналом" партії президента на Одещині