ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі відкрив другий фронт проти Труханова

Поки Труханов зі скандальним поспіхом умощується в мерське крісло, Сакварелідзе почав трясти його нове-старе господарство
Depo.
30 жовтня 2015 21:45
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі відкрив другий фронт проти Труханова
Саакашвілі відкрив другий фронт проти Труханова

Вчора одеський губернатор голосно заявив, що не збирається через вибори влаштовувати "Одеський майдан", пообіцявши боротися із фальсифікаціями у суді. "Я налаштований, боротися з усім цим до повної перемоги. У першу чергу - це боротьба з великою корупцією, з кланами в Києві, без підтримки яких беззаконня в Одесі й інших містах було б неможливим", - написав Саакашвілі у себе у "Фейсбуці".

А щоб показати, що його наміри більш ніж серйозні, Сакварелідзе здійнив низку атак на одеську мерію. Так, вчора правоохоронці провели обшуки в комунальних підприємствах Одеси. Зокрема йдеться про управління дорожнього господарства та управління комунальної власності. Одному зі співробітників УДГ повідомлено про підозру. Давід Сакварелідзе назвав обшуки – "обіцяною боротьбою з корупцією, яку "команда Саакашвілі оголосила напередодні виборів".

Крім того, прокуратура виявила серйозні розтрати в двох управліннях міської ради. Двом колишнім працівникам оголошено про підозру.

Відомство Сакварелідзе також взяло на озброєння і інші злочини – порушення виборчого законодавства. Зокрема прокуратура відзвітувала, що контролює хід розслідування у трьох кримінальних провадженнях за ознаками фальсифікації виборчих документів

На додаток, роботи Сакварелідзе підкинув і одеський Комітет виборців. За даними КВУ, у протоколі про підсумки Приморської районної ТВК виборів "обдруківку" у 20 тисяч голосів, що може поставити під сумніви встановлені результати виборів загалом. Спостерігачі відзначають, що міська комісія порушила процедуру, досі не встановивши підсумки по виборах до обласної ради в межах округів, розташованих у місті.

"Тільки після встановлення підсумків по області вони повинні були перейти до мера, і тільки потім - до міської ради! По обласній раді досі не підведені підсумки. В результаті зараз, вже коли визнано обраними і мер, і міська рада, і відбулася перша сесія, міська виборча комісія (!!!) відправляє на уточнення Приморську районну… Це є яскравим показником того, які наслідки може мати політично вмотивований поспіх".

Таким чином, можна констатувати, що Саакашвілі вирішив більше не грати в ображеного мученика реформ, та увійшов в більш звичне для себе амплуа. Ні для кого не секрет, що ефект від одеського майданчика був би нульовим. А розраховувати на суди в Одесі, які й досі контролює сумнозвісний Сергій "Підрахуй" Ківалов, Саакашвілі теж не варто, адже доведеться укладати "угоду з дияволом".

Втім, якщо копнути глибше, дивіденди від такої угоди занадто сумнівні. Адже, навіть якщо другий тур виборів таки відбудеться, і якщо, навіть гіпотетично уявити, що Боровик переможе і стане мером, він все одно опиниться в оточенні людей Труханова, Ківалова, Аврамова та інших відомих одеських діячів. І питання, поламає він систему, чи система поламає його, у даному випадку звісно ж риторичне.

Тож Саакашвілі обрав єдиний правильний в цій ситуації шлях – показати силу. І оголосив війну своїм ворогам. Якщо ж йому вдасться зробити цю війну не бутафорною, і він дійсно посадить хоча б частину тих, хто підробляв, недораховував, брав хабарі, та неправильно витрачав бюджетні гроші, змусить Труханова, як Кернеса, хоча б регулярно ходити на допити в прокуратуру, а в ідеалі доведе справу проти нього до суду та виграє – результат наступних виборів буде інший. І не тільки на рівні Одеси.

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.