ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі готує грандіозне святкування не 221-річчя, а 600-річчя Одеси на початку вересня

У 2015 році Одеса відсвяткує 600-річчя з дня свого заснування - від моменту першої згадки в документах фортеці Качибей (Хаджибей)
Depo.
16 липня 2015 14:40
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі готує грандіозне святкування не 221-річчя, а 600-річчя Одеси на початку вересня
Саакашвілі готує грандіозне святкування не 221-річчя, а 600-річчя Одеси на початку вересня

У червні голова Одеської ОДА зустрічався в Києві з народним депутатом України Ганною Гопко, яка раніше сприяла внесенню 600-річчя Одеси в календар ювілейних дат, що відзначаються на державному рівні, з ініціативи одеських громадських діячів Сергія Гуцалюка, Олексія Губського та Андрія Юсова, пише Одеса.depo.ua.

Верховна Рада прийняла відповідний закон. Після цього одеський губернатор, відповідаючи на запит Гопко про плановані заходи до ювілейної річниці, підтвердив, що святкування готується на початок вересня, деякі заходи вже відбулися протягом року.

Міхеїл Саакашвілі у відповіді на запит нардепа анонсував проведення книжкових виставок, краєзнавчих читань лекцій, засідань круглих столів, спортивних змагань протягом року. Як відомо, у травні вже провели наукову конференцію, присвячену датою першої згадки про Хаджибеї. Крім цього, з документа випливає, що 1 вересня у всіх школах Одеси заплановані класні години на історичну тему - 600-річчя Одеси. Також сказано, що готується до видання книга "Історія Одеської затоки", якій розповідається про історію селищ на території Одещині, відомих набагато раніше, ніж 200 років тому.

Напередодні Дня міста, 1 вересня, в Одесі проведуть open-air спектакль "Хаджибей" за участю трупи Одеського академічного театру музичної комедії ім.В.Водяного, а 2 вересня одесити зможуть поєднати приємне і корисне: на Потьомкінських сходах пройде святковий концерт, під час якого будуть висвітлені сторінки давньої історії Одеси.

В комітеті "Одессе-600" стверджують, що триває протидія проведенню святкування ювілейної дати з боку представників Одеської міськради і не проукраїнських громадських діячів, зокрема, Олега Губаря, відомого своїми украінофобськими висловлюваннями. Вони намагалися переконати губернатора Одещини, що проводити заходи, присвячені 600-річчю Одеси, це недоречно. Проте, як випливає з документа, противники святкування ювілею першої письмової згадки про наше місто зазнали фіаско: у Саакашвілі вже запланували масштабне святкування.

Саакашвілі готує грандіозне святкування не 221-річчя, а 600-річчя Одеси на початку вересня - фото 1

Інші новини з життя Одеси читайте на Одеса.depo.ua.