ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі: В Одесі створять першу в Україні нову митницю

Голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі заявив, що в Одесі буде перша в Україні нова митниця
Depo.
13 липня 2015 21:19
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав 10 липня на інвестиційному форумі в Одесі, передає "Центр транспортних стратегій", передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"У нас буде перша в Україні нова митниця. У листопаді ми впровадимо нову систему роботи, нам на це виділяються гроші. Буде новий голова, особовий склад буде скорочений. Буде створена система митних терміналів", - сказав він.

"Перше - ми приберемо з цього ланцюга правоохоронців, санітарний, фітосанітарний контроль, всі "органи" повинні повністю відійти від того процесу. По-друге - самих митників ми замінимо комп'ютерами, адже на ділі перевіряється менше 1% контейнерів. Нехай софт вирішує, які перевірки проводити", - додав Саакашвілі.
За його словами, після цього почнеться процес оновлення і в інших структурах митниці.

"В Одеському порту за останні місяці фіксується чотириразове скорочення обороту. Це не об'єктивний процес, це штучно викликано. У нас є індикативний показник: в Одесі розмитнити, наприклад, меблі - три долари, у Дніпропетровську - долар. Туфлі, одяг - в 2,5 разу більше, ніж у Києві", - заявив голова Одеської ОДА.
"Крім того, нам потрібен єдиний центр, де всі ці процеси відбуватимуться, тому ми виступаємо з ініціативою створити economic development board, як це було в Сінгапурі", - сказав Саакашвілі.

Він зазначив, що там будуть голови структурних департаментів облдержадміністрації, митниці, податкової - і там будуть прийматися швидкі рішення.

"Все має бути в одному місці - і швидко. Тому що те, що відбувається в нашій системі, та "закупорка", яка відбувається в наших "судинах", нас вб'є", - вважає голова Одеської ОДА.

"Нам потрібна нова система. Нові люди. Давайте почнемо створювати нову систему в Одесі і поширювати її на всю Україну. Набирати нових людей, встановлювати нові правила і створювати нові можливості", - підсумував він.