Прогулянки Одесою: Як буяє осінь в атмосферних Грецькому та Стамбульському парках (ФОТО)

По обидва боки від Потьомкинських сходів в Одесі розташувалися Грецький та Стамбульський парки, які відкрили завдяки побратимським відносинам з греками та турками

Стамбульський парк вже не перший рік є якірним місцем Одеси, куди на вікенд спеціально їдуть відпочити десятки й сотні одеситів , а ось Грецький – це новинка, яка відкрилася – поки що частково – на День міста. Depo.Одеса навідався до популярних місць відпочинку містян та готовий поділитися побаченим.

Грецький парк вже полюбився багатьом одеситам – особливо тим, хто любить екстремальні види спорту. Тут відпочивають чимало молодих хлопців зі скейтами.

Поки що в парку майже всі будівлі закриті на ремонт. Їх будуть відкривати наступного року, але у парку вже працює фонтан, автором якого є відомий одеський скульптор Михайло Рева. У темну пору року на фонтані включають кольорові ліхтарі.

У Грецькому парку поки що немає зони для відпочинку дітей. Її заплановано розбити в другій частині парку, де проводилися масштабні противозсувні роботи – вона буде закритою ще протягом року.

Поки що відпочивальники гуляють алеями та відпочивають на лавках у тіні дерев. І теплі осінні дні якнайкраще підходять, аби тут погуляти.

Грецький парк створюється на гроші "Фонду Бумбураса", що заснував керівник будівельної компанії "Гефест" Пантелеймон Бумбурас. Структура фінансує також роботи з укріплення схилу та підпорної стіни під Приморським бульваром, на що вже витрачено біля 2 мільйонів доларів. Власне проект парку було погоджено із грецьким Мінкультом ще у березні 2017 році, коли одеська дерегація відвідала Афіни.

Урочиста закладка Стамбульского парку відбулася ще в 2013 році, але реально работи почалися лише у 2016 році, коли мерія Стамбулу виділила близько півтора мільйона доларів, а турецькі спеціалісти розробили проект. Урочисте відкриття парку відбулося 26 травня 2016 року за участі президента України Петра Порошенка. Нова зелена зона була визнана найкрасивішою в Одесі і одразу завоювала безліч шанувальників як осеред деситів, так і серед гостей міста.

Тепла осінь збирє на алеях парку чимало відпочивальників. Сезонні квіти додають приємних емоцій.

А щоб не заблукати та знайти потрібний парк, на Приморському бульварі встановили невеличкий путевідник.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса