ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Приморський районний суд повторно позбавив зелену зону на Фонтані статусу парку

Рішення прийняте за позовом дочки колишнього мера Одеси Боделана
Depo.
27 квітня 2016 12:18
ФОТО: depo.ua
Приморський районний суд повторно позбавив зелену зону на Фонтані статусу парку
Приморський районний суд повторно позбавив зелену зону на Фонтані статусу парку

Приморський районний суд Одеси повторно розглянув і задовольнив позов благодійного фонду "Дитяче село" АСТР" до міської ради, пише Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

Фонд, очолюваний Ольгою Боделан, вимагає виключити зі списку парків і скверів Одеси зелену зону між 4 і 5 станціями Великого Фонтану, де планується побудувати висотний житловий комплекс.

У минулому році Приморський суд підтримав вимоги "АСТР", апеляція залишила рішення в силі, але Вищий адміністративний суд України задовольнив касаційну скаргу міськради і повернув справу на новий розгляд до першої інстанції. Однак дива не сталося. Суддя Лариса Чернявська, як і раніше Сергій Кічмаренко, встала на сторону фонду.

На її думку, включивши територію "дитячої села" (колись це був один з ділянок санаторію ім. Чувиріне) в список парків, міська рада порушила права благодійного фонду. В останнього є держакт на право постійного користування цією землею, але переоформити його, уклавши договір оренди або купівлі-продажу ділянки, "АСТР" не може, оскільки відчуження парків і скверів прямо заборонено законом.

Чернявська та Кічмаренко визнали це підставою для задоволення позову, закривши очі на те, що постійними користувачами землі, що знаходиться в комунальній або державній власності, можуть бути тільки комунальні або держпідприємства, а також громадські організації інвалідів, їх підприємства, установи та організації (ч.2 ст. 92 Земельного кодексу). БФ "Дитяче село" АСТР" ні до перших, ні до других не відноситься, тому користується ділянкою незаконно.

Одеська міськрада дала дозвіл компанії "Акрополь білдінг" на розробку детального плану території в межах Фонтанської дороги, вулиць Черняховського, Маршала Говорова та Піонерській.

Засновниками ТОВ є група фізосіб, серед яких - власник будівельної компанії "Гефест" Пантеліс Бамбурас, її директор Олександр Проценко, а також керівники благодійного фонду "Дитяче село" АСТР" Ольга Боделан (дочка екс-мера) і Юрій Гладких.

Фонду належить дитячий комплекс на 4-й станції Великого Фонтану, що складається з дитсадка, школи раннього творчого розвитку, середньої школи, кінно-спортивної школи, школи театрального мистецтва і художньої школи. Все це знаходиться на вкритому зеленню ділянці площею 4 га між Юридичною академією та прикордонним госпіталем.

У 2014 році "АСТР" вніс в статутний капітал "Акрополь білдінг" три корпуси загальною площею 612,4 кв.м. На їх місці, за нашими даними, "Гефест" має намір побудувати висотний житловий комплекс.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса