Правозахисники вимагають звільнити міністра окупованих територій та заснувати уповноваженого з питань звільнення політв’язнів 

В Україні досі відсутній комплексний закон, який надавав би правовий статус та соціальні гарантії політичним в’язням і заручникам на Донбасі

Як повідомляє Depo.Одеса, про це йшлося на прессконференції в Одесі, присвяченій в'язням Кремля.

Так, голова Об’єднання родичів в’язнів Кремля, брат політв’язня Євгена Панова Ігор Котелянець, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова та координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням перезавантажити  Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та заснувати уповноважену особу для здійснення системної роботи щодо підтримки і звільнення в’язнів Кремля.

"Консолідована позиція правозахисних організацій щодо вирішення цих питань була презентована президенту Зеленському одразу після інаугурації, ще у травні під час зустрічі на Банковій, – розповів Ігор Котелянець. – Президент висловив готовність розглянути наші пропозиції, зараз ми очікуємо на конкретні дії від ОП". 

Він також поскаржився, що правозахисники не можуть налагодити контакти з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, яке, за його словами, не вирішує питання допомоги політв’язням, їхнім родичам, яким потрібна фінансова, медична, юридична та психологічна допомога. "Всі ці питання вирішують волонтери, тому що досі немає процедури держдопомоги полоненим. Але ж юриста утримувати потрібно, потрібні кошти, щоб їздити на російські суди, передавати їжу, одяг та медикаменти", – каже Ігор Котелянець. 

Він також заявив, що потрібно, щоб була одна людина, яка займалася б цими питаннями, тобто утворити уповноважену особу з питань звільнення політв’язнів.

"Багатьом може здатися, що пік викрадень та незаконних затримань вже минув. Але це не так, -= додала правозахниця Марія Томак. – Насправді це наше суспільство та міжнародна спільнота стали менш чутливими до новин про чергових заручників, полонених в ОРДЛО або про масові затримання кримських татар і активістів". 

Юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова нагадала, що 97 політв’язнів і 24 моряки зі статусом військовополонених утримуються у російських тюрмах та в окупованому РФ Криму за сфабрикованими обвинуваченнями. Більшість з них – кримські татари. Людей переслідують за релігійні та політичні погляди, за їхнє світосприйняття, громадянську позицію, тому держава повинна подбати про своїх громадян.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme