ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Потьомкінські сходи отримали статус "скарба"

На Потьомкінських сходах відбулося урочисте відкриття пам'ятного знака Європейської Кіноакадемії «Скарб європейської кінокультури»
Depo.
11 липня 2015 16:56
ФОТО: depo.ua
Потьомкінські сходи отримали статус "скарба"
Потьомкінські сходи отримали статус "скарба"

В рамках VI Одеського міжнародного кінофестивалю на Потьомкінських сходах відбулося урочисте відкриття пам'ятного знака Європейської Кіноакадемії «Скарб європейської кінокультури». Про це сьогодні, 11 липня, повідомляє прес-служба одеської мерії, пише Одеса.depo.ua.

Урочисте відкриття пам'ятного знаку Європейської Кіноакадемії, що закріплює за Потьомкінськими сходами звання «Скарб європейської кінокультури», відбулося сьогодні.

Потьомкінські сходи отримала статус "скарба" - фото 1

Нагадаємо, Потьомкінські сходи увійшли в історію світового кінематографа завдяки фільму Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін». Сьогодні сходи є одним з найбільш всесвітньо відомих архітектурних споруд в історії кінематографа.

Відкривали пам'ятний знак EFK (Європейської Кіноакадемії) секретар Одеської міської ради Олег Бриндак, президент ОМКФ Вікторія Тігіпко та представник Ради Європейської Кіноакадемії Марек Розенбаум. Також на відкритті були присутні члени Європейської Кіноакадемії: Срджан Драгоєвіч, Алік Шпилюк та Денис Іванов.Потьомкінські сходи отримала статус "скарба" - фото 2

Відзначимо, ініціатива встановлення пам'ятних знаків на значущих для світового кінематографа місцях була анонсована на щорічній Церемонії нагородження Європейської Кіноакадемії в грудні 2014 в Ризі, Латвія. Установкою пам'ятного знака таким значущим місцям присвоюється спеціальний статус - Treasure of European Film Culture - скарб європейської кінокультури.

Потьомкінські сходи отримала статус "скарба" - фото 3

Такі знаки вже встановлені в Ліоні (Франція) на будинку, де народилися брати Люм'єр; науково-методичному кабінеті-музеї С. Ейзенштейна в Москві; Центрі Бергмана у м Фаро (Швеція) і Світі Тоніно Гуерра в Пеннабіллі (Італія).

Інші новини з життя Одеси читайте на Одеса.depo.ua.