Пошуки зниклої в Туреччині альпіністки з Одеси: Що відомо
У Туреччині шукають зниклу одеситку – родичі підозрюють викрадення
Про це повідомляє Depo.Одеса.
У Туреччині на початку травня зникла одеситка Яна Кривошея – вона здійснила сходження на гору Geyik Sivrisi і з того часу зв’язку з нею немає. Про хронологію подій та перебіг розслідування докладно пише брат зниклої альпіністки В’ячеслав Кривошея. Він перебуває на місці подій і бере участь у пошуках.
В’ячеслав повідомляє, що про намір Яни поїхати до Туреччини знала лише мама. "Вона любить альпінізм, трекінг: море, гори, всі справи. Поїхала одна – і від людей відпочити теж. Поїхала ... і пропала. На 10 травня у неї був зворотний рейс, але вона не повернулася. З 10 травня я, поки безуспішно, намагаюся знайти сестру. З 12-го я перебуваю в горах біля Анталії", – пише брат 42-річної альпіністки.
Навіть мамі Яна не повідомляла подробиць про свою подорож. Хронологію подій встановив брат, разом з правоохоронцями:
-
1 травня. О 10 годині ранку Яна вилетіла літаком Одеса – Стамбул – Анталія, о 15 годині – трансфер у кемпінг, де жінку бачили свідки. Вона питала про маршрут на гору, а їй радили не йти самій.
-
2 травня зі смартфона Яни перевірялася погода о 05:10, об 11:15 Яна сфотографувалася і спробувала додзвонитися мамі на вайбер, але не додзвонилася і написала повідомлення:"Христос Воскрес! На вершині:". Фотографія через поганий зв’язок не дійшла. Яна спробувала додзвонитися по вайберу і у телеграмі близьким, але дзвінки залишилися без відповіді. Відомо, що о 14:10 жінка відкривала карти і робила фото.
-
3 та 4 травня – телефон Яни подавав ознаки життя, батарея працювала, був сигнал мережі, але активності користувача не зафіксовано. Потім акумулятор сів. 3 травня мама почала писати у вайбер, цікавлячись місцеперебуванням Яни, але не отримала відповіді. 4 травня мати почала сповіщати близьких про те, що щось сталося.
-
З 6 до 10 травня брат аналізував пошту та чати, знайшов інформацію про придбані квитки і дзвонив до готелю, сторінку якого Яна відкривала у браузері. Вдалося знайти знайомих у кемпінгу і попросити пошукати Яну.
-
10 травня – літак, на який Яна мала зворотні квитки приземлився в Одесі – жінки на борту не було. Коли о 23 годині Яна не з'явилася вдома, було повідомлено про зникнення людини Українському консулу в Туреччині.
-
11 травня брат Яни купив квитки до Туреччини. Син Яни подав заяву про зникнення до української поліції – вдома була опергрупа, вилучили зубну щітку. Друзі в Туреччині подали заяву до тамтешньої поліції.
-
12 травня знайшли намет Яни. Шестеро альпіністів пройшли маршрутом на гору, шукаючи жінку. О 17:00 до Туреччини прибув брат Яни. Йому вдалося з’ясувати, що в останній раз телефон сестри подавав ознаки життя за 80 кілометрів від гори. З цього моменту В’ячеслав почав підозрювати викрадення. О 21:00 він також написав заяву до правоохоронних органів про зникнення. Одразу попросив стражів порядку отримати інформацію від сотового оператора про переміщення сестри.
-
13 травня для пошуків почали використовувати дрони. Знову попросили поліцію отримати інформацію від сотового оператора.
-
14 травня – пошукова операція тривала. Брат сам піднявся на вершину, яку підкорювала Яна, оглянув різні спуски. Знову попросили поліцію отримати інформацію від сотового оператора. О 21:00 до справи долучився адвокат, який теж попросив у поліції отримати інформацію від сотового оператора про переміщення Яни з 1 до 4 травня. Відповіли – не раніше понеділка. О 22:00 В’ячеслав зробив допис у фейсбуці і попросив підтримки та розголосу.
-
15 травня – подано офіційний запит для отримання даних від сотового оператора, прокуратура дала добро. Пошуки тривають.
-
16 травня – пошуки тривають, поліція зняла відбитки з усіх речей Яни, дрон В’ячеслава впав, його втрачено.
У перші виходи шукати Яну ходили від 3 до п'яти альпіністів, українців і росіян. Кожен день на горі працювали рятувальники-турки – 12 осіб.
У наметі Яни залишилися її речі, але не вистачає двох рюкзаків – брат жінки припускає, що вона могла скласти один рюкзак в інший. Залишилися речі, які майже виключають можливість того, що жінка пішла підкорювати вершини вдруге. Але наявні речі не допомагають зрозуміти, чи повернулася Яна до намету після першого сходження.
За висновками брата, є три версії. По-перше, Яна могла впасти, з нею міг трапитися нещасний випадок. Це малоймовірно, бо рятувальники, альпіністи і волонтери вже досить ретельно обстежили гору. По-друге, вона могла піти на інші сходження – вірогідність цього ще менша. Третя версія – викрадення. Нею правоохоронці на жаль абсолютно не займаються, повідомляє В'ячеслав. Ось що він пише:
"Чого, не дивлячись на всі мої благання, не зробили поліція і рятувальники:
1. Ніхто не допоміг у відстеженні контактів сестри на маршруті. Уже чотири дні турки не можуть отримати доступ до телефонів! В горах не так багато активних телефонних номерів – можна скласти список туристів. Сьогодні мені сказали чекати до понеділка дозволу від Анкари.
2. Ніхто "Не відмотав" контакти сестри від аеропорту Анталії. Вона була одна. Хто її віз? З ким говорила, номери машин, готель, ніхто не дізнався з ким контактував. Версія викрадення не відпрацьовується взагалі, хоча в наметі сестри залишилися деякі речі, потрібні для сходження, і це говорить про те, що вона, ймовірно, повернулася після сходження.
3. Ніхто не відпрацьовує включення телефону 4 травня на відстані 90 км від місця зникнення (це ще раз говорить про можливість викрадення).
У підсумку, на 9-й день пропажі поліція все ще впевнена, що "сестра зараз знайдеться". Регулярно обдзвонюють морги і активно прочісує ліс біля підніжжя гори (альпіністів у нас немає, друг, вибач) ... Це треш!!!
Досі, поліція не відстежила підозрюваних, не впізнала хто саме був поруч з нею. Можливо, саме ця людина намагалася включити мобільний телефон і зламати гугл аккаунт сестри в 90 кілометрах від місця її останньої стоянки".
Брат зазначаю, що Яна – доросла жінка і мати, досвідчена альпіністка, могла б подати сигнал біди, якби з нею справді стався нещасний випадок. Він також просить допомогти сину Яни, який залишився в Одесі.
Раніше повідомлялося, що справу про недопуск журналістів в Одеську облдержадміністрацію суд почав розглядати по суті.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса