Після масового отруєння школярів одеська мерія розірвала договір з постачальником

КУ "Центр фінансування закладів Суворовського району Одеси" розірвала договір з ФОП "Кишинівська", яка виграла тендер та харчувала дітей в школі №11, де сталося масове отруєння

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на директорку депаратменту освіти та науки Олену Буйневич у "Фейсбук".

За її словами, у школі №11 відбулися перевірки, отримано акти і приписи. Так, йдеться про наявність у холодильнику заморожених страв і наявність продукту, в якому вже вийшов термін перебування. За фактом захворювання дітей відкрито кримінальне провадження. Після цього договір з постачальником харчування дітей у школі ФОП "Кишинівська" розірвали.  Також у школі відбулася санітарно-гігієнічна обробка приміщень. Зараз шукають підприємців, які будуть харчувати дітей горячими стравами.

"Справедливо буде зазначити, що досі скарг та проблем з ФОП не було (можу це засвідчити як колишній директор школи, де нетривалий час працювала ця організація). Але зберігання продуктів, що виявлені на харчоблоці, є грубим порушенням умов договору", - зазначила Буневич. 

Також відомо, що ця організація раніше вигравала тендери протягом 10 років. 

Після цього випадку Буневич пообіцяла, що перевірки на предмет харчування відбудуться у всіх одеських школах. 

Нагадаємо, протягом 15-19 вересня до міської інфекційної лікарні по медичну допомогу звернулися 53 учня одеської загальної освітньої школи №11. Попередній діагноз у учнів – "харчове отруєння". З'ясувалося, що всі постраждалі діти харчувалися у шкільній їдальні. Станом на 7 годину ранку п'ятниці, 20 вересня, на стаціонарному лікуванні перебуває п'ять школярів.

У 13 дітей, станом на 18 вересня, висіяли Salmonella enteritidis, тобто ці школярі – хворі на сальмонельоз.

У Держпродспоживслужбі повідомляли, що для встановлення причин та умов виникнення захворюваня фахівці Головного управління 15 вересня розпочали санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху та обстеження харчоблоку школи з відбором проб для проведення відповідних лабораторних досліджень.

Фахівці встановили порушення вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та санітарного законодавства. За результатами досліджень, 16 вересня працівники Головного управління видали керівництву школи припис щодо усунення порушень вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів та припис щодо усунення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства. Також був складений протокол про порушення вимог санітарного законодавства.

Також, Держпродспоживслужба винесла рішення про тимчасове припинення виробництво та обіг харчових продуктів, а також ухвалила рішення про знищення та вилучення з обігу харчових продуктів. Того ж дня була проведена заключна дезінфекція приміщень початкових класів та харчоблоку школи.

Нагадаємо, в одеській школі №11, що на вулиці Академіка Воробйова, кілька днів тому діти після звичайного шкільного обіду масово потрапили до інфекційної лікарні з усіма ознаками гострого харчового отруєння. Вказану подію поліцейські кваліфікували за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України. 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme