Піарники одеського та інших дельфінаріїв перестаралися: Супрун розвінчала міфи щодо дельфінотерапії

Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун вважає, що користь від дельфінотерапії дуже перебільшена

Піарники одеського та інших дельфінаріїв…

Як повідомляє Depo.Одеса, в. о. голови Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розвінчала декілька міфів щодо користі дельфінотерапії.

Зазначимо, що в українських містах, де діють дельфінарії, піарники цих закладів постійно стверджують, що саме дельфіни можуть принести користь як хворим на небезпечні захворювання дорослим, так і дітям. Проте очільниця МОЗу вважає, що такі слова перебільшують користь дельфінотерапії. "У дельфінаріях поширені послуги дельфінотерапії - проведення часу з ними з нібито лікувальною метою. Коштують вони чимало - один сеанс до 3000 гривень. Та навіть якби були безкоштовними, то не приносили б тої користі, яку рекламують, ані людям, ані дельфінам", - написала в.о. міністра. Вона зазначила, що до неї звернулися предствники громадської організації "UAnimals" з проханням поширити інформацію щодо міфів, які розповсюджують власники дельфінаріїв.

Зокрема, виявляється, користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти з грою із собакою, чи котом. Також дельфіни не можуть лікувати ультразвуком. "Гіпотеза в основі терапії полягає в тому, що ультразвук, який видає дельфін в процесі ехолокації, впливає на баланс нейротрансмітерів в мозку людини. Однак, не існує експериментальних підтверджень щодо цього", - розвінчують міф зоозахистники. - Дослідники записали 83 сеансів дельфінотерапії в центрі Dolphins Plus у Флориді. Вони встановили, що ультразвуки, що випускаються дельфінами, не досягали навіть мінімального порогу прийнятих для ультразвукової терапії медичних норм".

Ще один міф, який розвінчує Супрун разом із громадською організацією стосується того, що дельфінотерапія точно не зашкодить. Проте вартість послуги, до 3 тис. грн за один сеанс, дуже завелика для батьків хворих дітей. Окрім того, оскільки у людей із дельфінами є спільні інфекційні хвороби: кандидоз, сальмонела та інші, є також ризик заразитися.

Що стосується того, що дельфінам подобається плавати разом з людьми, то й тут не все правда. "В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин являється жахливо тісною консервною банкою", - стверджують зоозахистники. До того ж дельфіни у природному серидовищі мешкають у солоній морській воді, а у неволі вимушені жити у звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор. "Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і у них роз'їдається шкіра. На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років. Тим часом в дельфінаріях більше половини тварин помирають протягом перших двох років перебування в неволі, а ті, які долають цей термін, живуть в середньому шість років", - резюмують громадські діячі.

Нагадаємо, в одеському дельфінарії під час виступу народилося дельфиня.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme