Першу підземну школу відкрили на Одещині
Школу для безпечного навчання побудували коштом ЄС, Литви та Ірландії
Про це інформує Depo.Одеса за інформацією МОН.
Усі 700 учнів і учениць ліцею в селі Молодіжне, що на Одещині, зможуть повернутися до очного безпечного навчання. Адже тепер для закладу побудували підземне сховище подвійного призначення в межах програми "Нові бомбосховища для українських шкіл".
Програму ініційовано та профінансовано Європейським Союзом і Литвою, а також співфінансовано урядом Ірландії. На будівництво укриття виділено 2,4 млн євро, з яких приблизно 75 тис. євро спрямували на внутрішнє оснащення.
Сучасне антирадіаційне укриття — це не лише підземна школа, а й культурний центр та молодіжний хаб.
"Російська війна проти України позбавила багатьох дітей безпеки та стабільності — таких потрібних для навчання і розвитку. Завдяки відкриттю нового укриття в Молодіжному ЄС сприяє створенню безпечного середовища, у якому діти можуть продовжувати здобувати освіту", — зазначив керівник Програм співробітництва у Представництві ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив, що через повномасштабне вторгнення росії майже кожну сьому школу в Україні зруйновано або пошкоджено, а приблизно 430 тис. учнів не мають доступу до очного навчання.
"Безпека дітей і якісна освіта — наші пріоритети. Наразі в Україні будується понад 100 підземних шкіл коштом державного бюджету. І кожен внесок наших партнерів у відновлення інфраструктури та підтримку освіти має величезну цінність для нас. Європейський Союз та уряди Литви й Ірландії — наші партнери, які активно підтримують українську освіту. Ми вдячні їм за постійну допомогу та інвестиції в безпеку наших дітей", — наголосив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Завдяки підземній школі навчання може продовжуватися навіть під час загрози авіаударів. Це забезпечуватиме безперервний освітній процес.
"Кожне укриття, яке ми разом будуємо з європейською командою, зміцнює стійкість України, відновлює повсякденне життя та зміцнює наше партнерство. Це приміщення слугуватиме не лише підземним сховищем, а й стане символом надії, розвитку освіти та відродження громади, прокладаючи шлях до спільного європейського майбутнього", — наголосив заступник міністра закордонних справ Литви Сігітас Міткус.
Ще одна важлива ініціатива — забезпечення Молодіжного ліцею сонячними панелями — була розпочата після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між CPVA та Великодолинською селищною радою. Ця ініціатива є частиною литовської програми, у межах якої встановлюють сонячні енергосистеми у школах, лікарнях та іншій критичній інфраструктурі в Україні.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса