Передвиборча Одещина: Труханов в пулі та Як влада агітує за опозицію

Менш ніж за місяць українці вибиратимуть президента держави. На вулицях Одеси та області вже тривалий час висять біллборди із політичною рекламою, стоять палатки деяких кандидатів, а у поштових скриньках жителі регіону вигрібають агітматеріали

Попри те, що до президентських виборів залишилося менше місяця, політична кампанія в Одеській області проходить досить спокоійно, навіть, мляво. Експерти не бачать у цьому нічого дивного з огляду на те, що часу ще багато, до того ж, з великою долею вірогідності можна говорити про другий тур, де протидіючі сторони і розвернуть весь арсенал. Центральною ж подією минулого тижня стали одразу два візити президента до Одеси, які обумовили кілька важливих позицій. Depo.Одеса розбирався, як проводиться виборча кампанія у регіоні.

Одесу заполонили агітплакати та палатки / Фото: Depo.Одеса

Спочатку Петро Порошенко наніс, можна сказати, неочікуваний візит, пов’язаний із запрошенням спецпредставника Державного департаменту США Курта Волкера на дипломатичний прийом, що відбувся на борту есмінця "Дональд Кук". Приїде чи не приїде гарант Конституції, не було відомо до останнього, але, все ж таки, Порошенко прибув та засвідчив повагу та вірність ідеалам україно-американського партнерства.

ТАЄМНЕ СТАЛО ЯВНИМ

Вже в суботу, 2 березня, Петро Порошенко прибув з другим, запланованим візитом до Одеси. І, слід зазначити, ці відвідини стали знаковими. Справа в тому, що вперше за кілька років президент прибув саме до міста, а не в область, і до нього був допущений мер Геннадій Труханов. Досі гарант не йшов на публічне спілкування з одіозним господарем Одеси, хоча у своїх промовах Труханов постійно підкреслював роль Порошенка у розвитку Одеси. І Геннадій Труханов, схоже вирішив за можливості прилеститися до Порошенка. "Все те, що ми зараз маємо, рейтинги і все, скажу чесно, Петро Олексійовичу, це завдяки вам!" - заявив Геннадій Труханов під час засідання Ради регіонального розвитку Одеської області.

Фото: Facebook/Геннадій Труханов

Таким чином чинний мер Одеси висловив свою всіляку підтримку чинному президенту.

АКТИВНА ЛИШЕ ТРЕТИНА

Загалом виборча кампанія на Одещині проходить досить спокійно. За словами експертки громадянської мережі "Опора" Анастасії Матвієнко, у лютому 2019 року було зафіксовано значно менше порушень, ніж у січні, проте це пояснюється тим, що у січні майже всі кандидати ще не були зареєстровані, але вже активно працювали. "Наші спостерігачі фіксували прояви агітації 17 кандидатів на пост президента України з 44 зареєстрованих, - повідомила вона. - Переважна більшість активних кандидатів здійснювала передвиборчу агітацію і в січні. Лише у лютому проявилась агітаційна активність кандидатів Руслана Кошулинського та Олександра Соловйова. Зазначені кандидати не здійснювали дочасної агітації до реєстрації кандидатами. Найбільш активно по території всієї області здійснюють агітацію кандидати Юлія Тимошенко та Петро Порошенко. Активні, проте, переважно в міських поселеннях області кандидати Анатолій Гриценко, Андрій Садовий та Володимир Зеленський. Навпаки, переважно в сільських районах області проявляє активність кандидат Олег Ляшко. Юрій Бойко та Олександр Вілкул проявляють високу агітаційну активність, яка переважно зосереджена на центральному та південному регіоні Одеської області", - зазначила експерт.

ЗАГАДКОВИЙ ПЛАКАТ

Відвертих порушень законодавства поки що фіксується мало. В основному вони стосуються приховування замовників агітаційної продукції та анонімного розміщення політичної реклами у ЗМІ. Адмінресурс також задіяний не на повну силу, проте були кумедні випадки, що показують непотрібну ініціативу на місцях. Так у лютому було зафіксовано один випадок розміщення агітаційних матеріалів у приміщенні районної державної адміністрації. 14 лютого у приміщенні Болградської РДА був зафіксований агітаційний плакат від імені Петра Порошенка з наступним текстом:  "15 грудня 2015 року. Цей день увійшов в історію! Президент України Петро Порошенко".

Плакат невідомого авторства у будівлі Болградської РДА / Фото: ОПОРА

Матеріал передвиборчої агітації також не містив відомостей, передбачених ч. 3 ст. 59 ЗУ "Про вибори Президента України". Зауважимо, що в РДА заявили: жоден з працівників не може бути причетним до розміщення зазначеного агітаційного матеріалу, а також в РДА не знають, хто міг розмістити агітаційний плакат.  

АГІТАЦІЯ ЗА ОПОЗИЦІЮ

Ще один цікавий епізод був зафіксований у Роздільнянському районі, де посадові особи влаштували агітацію, правда, не за чинного президента. 31 січня у актовому залі НВК №1 м. Роздільна відбулася робоча нарада з працівниками культури Роздільнянського району, 7 лютого у сесійній залі Роздільнянської районної ради пройшла нарада з директорами шкіл і представниками батьківських комітетів Роздільняньского району.

Сигал проводить нараду / Фото: Facebook/Фелікс Сигал

"Достовірно відомо, що директори загальноосвітніх закладів Роздільнянського району отримали офіційне запрошення на робочу нараду з директорами шкіл та головами батьківських комітетів від голови Роздільнянської районної ради Фелікса Сігала. Захід відбувався 7 лютого о 10:00. Згідно з відповіддю на запит на інформацію, Фелікс Сігал в зазначені дні не перебував у відпустці. Як повідомили спостерігачу начальник відділу культури Роздільнянської РДА Наталя Пояцика і начальник відділу освіти Наталя Красножон, які особисто були присутні на нарадах з працівниками культури і з представниками шкіл, кожну з цих зустрічей очільник районної ради закінчував висновками про складну ситуацію в країні, яка, на його думку, може змінитися на краще після виборів нового президента. При цьому він наголошував, що свій вибір уже зробив, і це - кандидат Олександр Вілкул. Також відомо, що аналогічні зустрічі відбувались в актовому залі Роздільнянської районної лікарні 7 лютого з медичними працівниками Роздільнянського району та 1 лютого в актовому залі школи мистецтв м. Роздільна", - йдеться у повідомленні мережі "Опора".

Скрін зі сторінки Фелікса Сигала у Facebook

Політичні експерти впевнені, що поки кандидати не почали потужну кампанію із використанням компромату та іншими технологіями. В той же час, вони поки що обережно ставляться до порівняння нінішньої кампанії із попередньою.

Фото на головній: pixabay.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса