UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Пахне" підкупом: Через одноразову допомогу пенсіонерам Опора звернулася до Одеської ОДА

Спостерігачі ОПОРИ звертаються до Одеської ОДА зі закликом передивитися підхід до надання одноразової матеріальної допомоги під час виборів жителям регіону

Як повідомляє Depo.Одеса, відповідне звернення розміщене на офіційному сайті Громадської організації Опора.

Причиною звернення спостерігачів Опори до Одеської ОДА стали масові виплати одноразової матеріальної допомоги у час виборчої кампанії. Члени Громадської організації закликають ретельно передивитися підхід до практики надання соціальної підтримки незахищеним верствам населення під час виборів.

За інформацією Опрори, щонайменше у дев'яти районах області (Балтский, Біляївський, Березівський, Білгород-Дністровський, Великомихайловский, Ізмаїльський, Раздельнянский, Тарутинский, Миколаївський) жителі пишуть заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги в рамках обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 рр. Заяви, які складаються на ім'я голови Одеської ОДА, збираються через управління соціального захисту, в закладах та установах комунальної або державної форми власності (школи, комунальні підприємства, приміщення центрів надання адміністративних послуг), або через сільських голів. Критерієм для подання заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги громадянами є дохід, що складається виключно з мінімальної пенсії.

"Достовірно відомо, що 21 грудня 2018 р в Обласну комплексну програму соціальної підтримки населення на 2018-20 рр було внесено суттєві зміни: збільшено загальний обсяг фінансування з 87,146 млн до 190,444 млн. До самої програми було додано захід, який не передбачався попередніми версіями програми: "Одноразова грошова допомога окремим категоріям громадян, які найменш захищені на рівні держави та області". На фінансування цієї статі було призначено 90 млн грн. Таким чином, зі 103 млн грн, на які збільшено фінансування, 90 млн грн призначено для надання одноразової матеріальної допомоги, без чіткої ідентифікації конкретних категорій громадян", - йдеться у повідомленні Опори. В Громадській організації звертають увагу на те, що попри відсутністьна заходах зі збору заяв на отримання одноразової матеріальної допомоги будь-якої агітації, сама по собі масовість явища є небезпечним прецедентом під час виборчого процесу.

"Зазначені заходи охоплюють значний прошарок виборців та, в кінцевому рахунку, можуть опосередковано впливати на результати волевиявлення громадян, що суперечить базовим правам громадян на формування вільного та поінформованого вибору, закріпленого ст. 6 Закону України "Про вибори Президента України". Окрім того, масовість явища в сукупності з новими бюджетними призначеннями для надання одноразової матеріальної допомоги безпосередньо перед початком виборчого процесу, та надання одноразової матеріальної допомоги під час виборчого процесу широким верствам населення, які не були заплановані заходами з реалізації політики соціального захисту населення в довгостроковій перспективі в довиборчий період, можуть містити ознаки зловживання фінансовими адміністративними ресурсами", - зазначили в Опорі.

Опора вважає, що виборчий процес не є доречним часом для реалізації нових заходів з масових одноразових виплат широким верствам соціально незахищених верств громадян та закликає Одеську ОДА припинити практику збору заяв від громадян для надання одноразової матеріальної допомоги в рамках нових заходів Обласної комплексної програми підтримки населення на 2018-2020 роки "Соціальний захист населення в Одеській області", затверджених рішенням Одеської обласної ради від 21 грудня 2018 року, до встановлення результатів виборів президента України.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme