Одна з водойм у парку Перемоги в Одесі перетворилася на "Казковий ставок" (ФОТО, ВІДЕО)

Планується, що перший час світлове шоу буде працювати в тестовому режимі, а ліхтарі вмикатимуться автоматично у вечірній час

В Одесі реалізували один із проектів Громадського бюджету 2017 року. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Одеської міськради.

За словами першого заступника Одеського міського голови Анатолія Орловського, світломузичне шоу - це новий для нашого міста проект.

Як розповіли фахівці, дана система освітлення є унікальною для України: понад 150 сценарних ефектів гри світла на воді під музичний супровід. Система оснащена керуючими платами і центральним контролером. В мерії стрверджують, що для створення проекту використовували обладнання європейських брендів, що добре зарекомендували себе.

"Планується, що після запуску світлового шоу "Казковий ставок" в парку Перемоги світильники будуть вмикатися автоматично в темний час доби, орієнтовно з 17:00 до 22:00, і працювати синхронізовано разом з музикою, створюючи ефект світлозвуку. Відповідно в літній період час роботи буде змінено", - розповів директор комунального підприємства "Сервісний центр" Олександр Носовський.

В подальшому на воду у ставку встановлять 120 кольорових лілій, які об'єднають у три плаваючих острівця. Квіти, оснащені сонячними батареями, будуть світитися в сутінках за рахунок накопиченої протягом дня енергії. Встановити квіткові композиції обіцяють навесні.

Перед монтажем світломузичного обладнання проводилися консультації з фахівцями, як відреагують на нововведення мешканці ставка: риби, черепахи, качки і лебеді.

"Всі ці тварини досить швидко адаптуються до нових умов. Риби чітко відрізняють денне світло, яким визначаються періоди їх життєдіяльності. Черепахам взагалі все одно - вони ніяк не реагують, а птиці - я вже сьогодні спостерігав - вже пристосувалися до нових умов", - пояснив директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков.

Нагадаємо, роботи з реалізації проекту "Казковий ставок" планувалося виконати до кінця 2017 року, проте через складність робіт графік довелося змістити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса