ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Одеський виконком не реставрує історичні будівлі, а лише визнає їх аварійними

Одеса втрачає старовинні будівлі, під загрозою дивовижний дім Лібмана
Depo.
27 серпня 2015 13:05
ФОТО: depo.ua
Одеський виконком не реставрує історичні будівлі, а лише визнає їх аварійними
Одеський виконком не реставрує історичні будівлі, а лише визнає їх аварійними

Підсумками засідання одеського виконкому будинок Лібмана визнано непридатним для проживання, пише Depo.Одеса

Виконком Одеської міськради визнав деякі будівлі в історичному центрі міста "невідповідними санітарним і технічним вимогам та непридатними для проживання".

Під ці ознаки потрапив прибутковий будинок Лібмана. Рішення було прийнято на засіданні виконавчого органу 27 серпня. Такий самий висновок зроблено щодо житлових будинків на вулиці Преображенській, 21 та Пастера, 64.

Відповідній комісії, що була створена рішенням виконкому Одеської міськради від 25 червня 2015, доручено надати пропозиції щодо подальшого використання житлових будинків - після розробки детального плану території в межах вулиць Дворянської, Коблевської, Грецької, Соборної площі, провулка Віце-адмірала Жукова, Дерибасівської, Гаванної, провулка Маяковського, Елисаветинської.

Нагадаємо, будівля на вулиці Преображенській, 21 , була побудована в 1834 році за проектом архітектора Торрічеллі. У 1985 році рішенням одеського виконкому визнано пам'яткою містобудування та архітектури місцевого значення , але в 2007 -му виведено з державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Будівля житлового будинку на вулиці Пастера, 64, не є пам'яткою містобудування та архітектури. 

Колишній "прибутковий будинок Лібмана" є пам'яткою містобудування та архітектури місцевого призначення. Кілька років тому в старовинній будівлі на вулиці Преображенській сталася пожежа. 

Більше новин з життя міста Одеси можна знайти на Depo.Одеса