UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Одеський музей "задихається" та вимагає нове приміщення для колекції україністики

Колекціонер, перший заступник голови правління Одеського обласного відділення Українського фонду культури Тарас Максим'юк хоче надати свою колекцію україністики Одеському художньому музею

Однак її ніде виставляти, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на директора музея Олександра Ройтбурда.

За його словами, музей відкрився 119 років тому, коли колекція налічувала 700 експонатів. Сьогодні їх більше 10 000, а експозиційні площі не збільшилися.

"Музей задихається. Якщо нам виділять будівлю, де ми зможемо розмістити колекцію Тараса Максимюка, гідно представити нашу колекцію народного мистецтва і колекцію української народної ікони, ми тим самим створимо осередок українства в Одесі, отримаємо простір для проведення публічних заходів і частково розвантажимо фонди для нових надходжень. Прошу всіх небайдужих підтримати нас. Давайте створимо в Одесі "Тарасів дім", - написав на своїй сторінці у Facebook Олександр Ройтбурд.

"Біле і чорне" художника М. Жука з колекції Т. Максимюка

Він також оприлюднив лист колекціонера, копії якого будуть спрямовані голові облради, губернатору і начальнику обласного управління культури.

"Зібрання, про яке йде мова, складається з декількох підрозділів-колекцій, які можуть додати музеєві слави як центру презентації та дослідження української культури, - йдеться у письмі Тараса Максим'юка. - Мова йде про колекцію творів видатного майстра Михайла Жука (1983–1964) (в тому числі й рукописів, що розкривають його літературну спадщину, деякі з яких досі не опубліковані), колекцію творів відомого художника Амвросія Ждахи (1855–1927), колекцію пов'язаної з Одещиною Шевченкіани (твори живопису, графіки, скульптури, кераміки, друковані матеріали, тощо), колекцію українських видань (починаючи з 1808 року), колекцію поштових ілюстрованих листівок Одеси і України, та інші художні твори. Я розумію, що на сьогодні Одеський художній музей не має у своєму розпорядженні площ, необхідних для роботи з зібранням такого розміру. Тому передача моєї збірки до колекції музею можлива лише за умови організації у окремій будівлі культурного центру україністики (який міг би носити назву "Тарасів Дім") як структурного підрозділу саме Одеського художнього музею. Зі свого боку я зобов'язуюсь брати активну участь у роботі центру, надавати допомогу, сприяти щосили проведенню досліджень та будь-яких інших заходів задля пропагування спадщини, що я передам музеєві. Для цього прошу також виділити та обладнати при центрі житлове приміщення, яким я зможу користатись довічно", - заключив колекціонер.

Нагадаємо, Одеський художній музей спіткали проблеми з ліхтарями.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme